► Підготовка ковроліну до вкладання
► Вкладання ковроліну своїми руками на клей
► Просте вкладання ковроліну та фіксація по периметру
► Вкладання ковроліну на скотч
► Настилання ковроліну методом натягу
Обробка підлоги ковроліном є сучасним рішенням, яке додає приміщенню м'якості та затишку. Однак, вкладання ковроліну своїми руками – завдання досить непросте. Воно вимагає певної вправності та майстерності, хоча виконати таку роботу можна й самостійно. Надані нижче рекомендації та пояснення допоможуть розібратися в технології самостійного вкладання ковроліну, і виконати цю роботу професійно без сторонньої допомоги.
Настилання ковроліну, як і будь-якого іншого підлогового покриття, необхідно завжди починати з підготовки підлоги. Від того, як була якісно виконана підготовка підлоги для вкладання ковроліну, багато в чому буде залежати якість покриття і його термін експлуатації. Основна доля проблем, які виникають після вкладання матеріалу, викликана саме неправильно підготовленою основою. Щоб килимове покриття не втрачало своїх якостей і зберігало привабливий зовнішній вигляд, його слід застеляти на міцну, рівну, монолітну і суху підлогу.
Підготовка ковроліну до вкладання
Вкладання ковроліну своїми руками проводиться після закінчення всіх оздоблювальних робіт у приміщенні, щоб захистити підлогове покриття від забруднення.
Для розрахунку необхідної кількості матеріалу потрібно заміряти довжину і ширину кімнати, при цьому бажано проводити заміри окремо кожної стіни, адже кривизна і непаралельність стін - досить часте явище, яке зустрічається в наших будинках. До отриманого результату необхідно додати 5 - 10 сантиметрів з кожного боку для запасу. Для приміщень, що мають нестандартну форму, запас може збільшитися навіть до 5 - 15 % від загальної площі кімнати.
Перед застосуванням ковролін повинен зберігатися в приміщенні з середньою вологістю і помірною температурою. Необхідно хоча б одну добу потримати покриття в тому приміщенні, в якому планується його вкладання. Зберігання такого типу матеріалів здійснюють в рулонах у горизонтальному положенні. Якщо застосовується килимова плитка, то її зберігають в упаковках, складеною шарами. При цьому допускається вкладання не більш ніж 10 упаковок одна на одну. Після такої процедури ковролін вважається готовим до настилання.
Існує кілька методів вкладання підлогового покриття з ковроліну, але кожен з них має свої нюанси. При цьому фахівці радять уважно вивчити рекомендації виробника щодо настилання відповідного покриття до початку робіт, щоб уникнути непередбачених ситуацій.
Вкладання ковроліну своїми руками на клей
Клейовий спосіб кріплення килимового покриття вважається найбільш трудомістким, однак фіксація матеріалу в цьому випадку буде найкращою. Для виконання робіт знадобляться такі інструменти і матеріали, як монтажний ніж, рулетка, маркер, валик для розкочування, зубчастий шпатель і спеціальний клей.
Спочатку ковролін розстеляється на підготовлену основу з випуском на стіни по 5 сантиметрів з кожної сторони і надлишки матеріалу обрізаються.
Далі килимове покриття складається вдвічі або скочується до половини і на поверхню підлоги зубчастим шпателем рівномірним шаром наноситься клей. Почекавши 3 - 5 хвилин, ковролін повертається у попереднє положення і притискається валиком для видалення складок і бульбашок. Аналогічна операція відразу ж проводиться з іншою половиною килимового покриття.
Якщо вкладання ковроліну на клей виконується в приміщенні з великою площею, то без стиків покриття ніяк не обійтися. Для цього краї матеріалу шириною 5 - 7 сентиментів необхідно залишити вільними від клею. Далі ці краї вкладаються один на одного, дотримуючись паралельності малюнку і напрямку ворсу. Після цього по рівній лінії розрізають відразу обидва полотна ковроліну та підводять краї для нанесення клею на поверхню підлоги. Через 5 - 10 хвилин місце стику полотен необхідно прокатати валиком.
При використанні підкладки для теплоізоляції та звукоізоляції, її необхідно спочатку приклеїти до підлоги, а потім до підкладки клеїться килимове покриття.
Не потрібно економити клей, щоб ковролін був надійно зафіксований по всій площі покриття. Свіжі плями клею видаляють вологою ганчіркою, а засохлий клей легко збирається за допомогою ксилолу.
Через 2 - 3 дні, коли клей повністю висохне, килимове покриття вважається готовим до експлуатації. Тепер його можна остаточно обрізати і закріпити по периметру кімнати плінтуси.
Просте вкладання ковроліну та фіксація по периметру
Це найпростіший і найдешевший спосіб настилання ковроліну, який доцільно проводити в приміщеннях, що мають невелику площу.
Починається робота з того, що ковролін розстеляється на підлозі по всій площі приміщення, щоб він на 5 - 10 сантиметрів заходив на стіни. За допомогою спеціального ролика матеріал розправляється від центра до країв в усіх напрямках, щоб не допустити утворення складок і здуття.
Далі килимове покриття щільно фіксується плінтусом до стіни, яка є найкоротшою. Потім проводиться натягування ковроліну до протилежної стіни та розтягування його в сторони. Зафіксувавши ковролін плінтусом по периметру кімнати, зайвий матеріал обрізається ножем. В тих місцях, де є дверні прорізи, покриття закріплюється традиційним способом за допомогою металевих порогів.
Вкладання ковроліну на скотч
Даний спосіб настилу ковроліну за своєю технологією дуже нагадує вкладання на клей. Тільки тут замість клею використовується спеціальна клейка стрічка.
Спочатку двостороннім скотчем обклеюється підлога по периметру приміщення. Далі по всій поверхні підлоги цим же скотчем наноситься своєрідна решітка з кроком 50 сантиметрів. Після цього зверху розстилається ковролін таким чином, щоб запас біля стін становив 5 сантиметрів. Потім, здираючи з клейкої стрічки захисну плівку, необхідно приклеїти килимове покриття до підлоги. Після закінчення цього процесу зайвий матеріал обрізається, а саме покриття щільно фіксується плінтусом.
Вкладання ковроліну на скотч є найпоширенішим методом в європейських країнах, але цей спосіб вважається найменш надійним та довговічним. Слід зазначити, що такий метод підійде у випадку, коли необхідно регулярно змінювати зовнішній вигляд приміщення.
Настилання ковроліну та кріплення гріпером
Розробку та впровадження даного способу безклеєвої фіксації приписують англійським дизайнерам. Така методика базується на еластичності килимового покриття.
Вкладання ковроліну методом стретчингу (натягу) проводиться за допомогою спеціальних рейок (гріпера), на які під кутом у 45 градусів набиті два ряди цвяхів. Використовуючи спеціальне обладнання під назвою стретчер, килимове покриття розтягують та фіксують такими рейками по всьому периметру кімнати.
Метод стретчингу доцільно застосовувати в тих приміщеннях, в яких передбачається часта заміна ковроліну (наприклад, в дитячій кімнаті). Однак даний варіант не застосується для кімнат, де хоча б одна сторона перевищує в довжину 5 метрів.
Всі вищенаведені способи настилання ковроліну виконуються власноруч. Найголовніше, щоб робота була проведена акуратно, без порушення технології. Тоді покладений своїми руками ковролін буде служити довгі роки, забезпечуючи приміщенням комфорт і затишок.