► Підготовка до вкладання коркової підлоги
► Вкладання коркової підлоги плаваючим способом
► Наклеювання коркової підлоги
Коркова підлога набула поширення відносно недавно. Однак, вона вже встигла зарекомендувати себе з позитивного боку завдяки перевагам, яких немає в інших підлогових покриттів, а саме: чудова звукоізоляція і теплоізоляція, незвичайна текстура та нетиповий зовнішній вигляд. Вкладання коркової підлоги не вимагає спеціальних будівельних знань і дорогих інструментів, тому ця робота під силу навіть новачкам.
Це покриття відмінно виглядає в інтер'єрі будь-яких приміщень, що мають різне призначення. Коркова підлога є нешкідливим та екологічно чистим матеріалом, при ходінні по такому покритті людина відчуває м'якість, затишок і комфорт. Єдиним недоліком коркового покриття є його висока вартість, що пов'язано зі специфікою виготовлення цього матеріалу.
В цій статті ми ознайомимо вас з технологією вкладання коркової підлоги двома способами. При цьому буде наведено покроковий перелік дій в кожному конкретному випадку.
Підготовка до вкладання коркової підлоги
Перед вкладанням коркового покриття необхідно відповідально підійти до підготовки підлоги, яка включає в себе такі роботи: вирівнювання поверхні чорнової підлоги та очищення її від сміття. Не важливо з якого матеріалу зроблена чорнова підлога. Саме головне, щоб поверхня була рівною, гладкою та сухою.
Куплене покриття з натурального корка необхідно залишити розпакованим на кілька днів у приміщенні, де планується його вкладання в якості фінішного підлогового покриття. Це необхідно для того, щоб коркові листи адаптувались до навколишнього середовища.
Вкладання коркової підлоги плаваючим способом
За технологією виконання такий монтаж чимось нагадує настилання ламінату або паркету. Перед початком робіт з укладки коркової підлоги чорнова підлога застеляється синтетичною або корковою підкладкою товщиною 2-4 міліметра. Це необхідно для того, щоб під покриттям не утворювався конденсат. Старе підлогове покриття також можна не видаляти, а коркову підлогу вкладати прямо на нього.
За допомогою обмежувальних клинів між стіною і першим рядом майбутнього коркового покриття підлоги встановлюється зазор шириною 8 - 10 міліметрів, що необхідний для компенсації температурного розширення. Далі, починаючи з правого кута кімнати, з панелей збирається початковий перший ряд коркової підлоги. Вирівнявши його відносно стін, приступають до укладки листів коркового покриття другого та всіх решта рядів.
Стикування коркових листів під час настилання здійснюється за допомогою замків. Спочатку панелі стикуються під кутом вздовж довгої сторони методом шип в паз, а потім з'єднання ущільнюються натисканням під час доведення їх до горизонтального положення.
Потім стикуються торцеві сторони. Для кращої фіксації панелей їх після кожного з'єднання необхідно простукувати молотком через прокладку або використовуючи спеціальний клин.
Після того, як вкладання коркової підлоги завершене, обмежувальні клини прибираються, а зазори біля стін закриваються підлоговим плінтусом, який кріпиться тільки до стіни. У місцях з'єднання коркового покриття підлоги з дверними прорізами використовується спеціальний тонкий металевий поріг, який кріпиться на стику листів до поверхні чорнової підлоги. Дуже важливо, щоб плінтус і металевий поріг прилягали до коркового покриття але його не притискали.
Наклеювання коркової підлоги
Порівняно з попереднім методом, даний спосіб монтажу технологічно більш складний, тому неправильно покладені коркові листи після приклеювання вже не можна буде вирівняти. У зв’язку з цим спосіб наклеювання вимагає більшої точності та акуратності під час виконання робіт.
Перед початком вкладання коркового покриття на клей необхідно відзначити центр приміщення, який знаходиться дуже простим способом. Досить натягнути по діагоналі з кута в кут мотузки, і в місці їх перетину буде знаходитись шукана центральна точка. Далі через цю точку проводиться пара перпендикулярів, вздовж яких будуть вкладатися коркові листи на підлогу.
Спочатку коркове підлогове покриття настилається без клею. Така попередня розмітка дозволяє більш точно розрахувати і вкласти листи на свої місця. Тільки після того, як всі листи матеріалу будуть правильно підігнані, можна приступати безпосередньо до приклеювання покриття до підлоги.
Клей наноситься на поверхню підлоги та коркового покриття спеціальним зубчастим шпателем. Потім потрібно почекавши 15 - 20 хвилин і щільно притиснути корковий лист до підлоги. Від сили натиску буде залежати якість приклеювання. Аналогічним способом проводиться монтаж на клей всіх решта листів коркової підлоги.
Після того, як вкладання коркової підлоги на клей буде закінчене, приміщення необхідно провітрити протягом доби, а до експлуатації кімната буде готова тільки через 2 - 3 дні.
Відповідальне ставлення до настилання коркового покриття на підлогу будь-яким з вищенаведених способів дозволить заощадити гроші, час і нерви, що в кінцевому результаті забезпечить масу позитивних емоцій. Рекомендуємо ще раз уважно ознайомитись з процесом монтажу коркового покриття на поверхню підлоги.