Перейти до контенту

Види декоративної штукатурки


► Мінеральна фасадна штукатурка
► Акрилова фасадна штукатурка
► Декоративна силікатна штукатурка
► Силіконова декоративна штукатурка

Декоративна фасадна штукатурка може стати чудовим рішенням для виконання зовнішньої обробки фасаду будинку. Припустимо, ви завершили будівництво власного будинку і залишилося лише виконати деякі заключні штрихи. Однак, зовсім не варто думати, що така фінішна обробка потрібна лише для внутрішніх приміщень, адже фасад будь-якої будівлі також потрібує певного роду обробки, яка допоможе не тільки надати самій будівлі привабливості і завершеності, але й зробить будинок більш практичним, оберігаючи від впливу навколишнього середовища і забезпечуючи високий рівень теплоізоляції та звукоізоляції.

За допомогою фасадної декоративної штукатурки ви можете додатково вирівняти поверхні стін, приховати вибоїни та тріщини, забезпечити фасаду будівлі додаткові захисні функції. Однак, як би там не було, основною властивістю такого матеріалу є забезпечення декоративних функцій, які можуть бути обмежені лише фантазією, смаком, уподобаннями і дизайнерськими задумами.

Для того, щоб здійснити правильний вибір декоративної штукатурки, потрібно мати хоча б початкове уявлення про склад цього матеріалу, а також про варіанти складів і сумішей. На віртуальних полицях інтернет-магазинів та прилавках звичайних торгових підприємств сьогодні можна побачити величезний вибір декоративної фасадної штукатурки від провідних виробників, таких як Кнауф, Юніс, Церезіт. Вашій увазі пропонується мінеральна, акрилова, силікатна та силіконова штукатурки, а також інші комбіновані види штукатурних сумішей.

Мінеральна фасадна штукатурка

штукатурка мінеральна
Найбільш поширеним видом декоративних штукатурних сумішей можна назвати мінеральні фасадні штукатурки, які призначаються саме для остаточної обробки зовнішніх стін будівель. Це відносно недорогий матеріал, він досить простий в нанесенні та здатний чудово впоратися із завданнями по додатковому утепленню фасаду будинку. Хоча, є у цього чудового матеріалу й один помітний недолік - він є досить недовговічним і потребує оновлення або повторної обробки вже через 8 - 10 років, що можна назвати досить значним недоліком. Крім того, при усадці будинку або під впливом різного роду фізичних сил на такій штукатурці починають з'являтися невеликі тріщини, а інколи такі пошкодження стають куди більш помітними.

Акрилова фасадна штукатурка

штукатурка акриловаАкрилова штукатурка - це також дуже примхливий оздоблювальний матеріал. Однак він є набагато довговічним і наступного разу буде потребувати уваги не раніше ніж через 15 - 20 років. Незаперечна перевага акрилової штукатурки полягає в її високій еластичності. Ідеальним буде використання цього матеріалу разом з пінопластовим утепленням зовнішніх стін. А ось якщо в якості матеріалу для утеплення стін будівлі була обрана базальтова вата, тоді використовувати акрилові штукатурні суміші не рекомендується, бо вона відрізняється недостатнім ступенем паропроникності. Крім того, небажано використовувати такий оздоблювальний матеріал і при роботі з будинками, розташованими в безпосередній близькості від доріг, тому що через значну кількість пилу цей матеріал швидко втратить свій початковий зовнішній вигляд.

Декоративна силікатна штукатурка

штукатурка силікатка
Не секрет, що силікатна декоративна штукатурка сьогодні вважається найбільш оптимальним варіантом для обробки. Цей матеріал відрізняється досить високим рівнем паропроникності, є досить еластичним і характеризується антистатичним ефектом, що допомагає відштовхувати різного роду забруднення і пил. Крім цього, в плані довговічності силікатні суміші можна назвати лідерами, адже термін служби такого декоративного покриття складе не менш ніж 25 років. Єдиним недоліком такої штукатурки можна вважати досить високу вартість та необхідність в професійному нанесенні.

Силіконова декоративна штукатурка

штукатурка силіконова
Одним з найкращих видів обробки фасаду будинку, судячи по всіх параметрах і характеристиках загалом, вважається силіконова декоративна штукатурка. Цей матеріал обробки характеризується всіма тими перевагами, що властиві перерахованим вище типам декоративних фактурних штукатурок. Але при цьому повністю виключаються практично всі недоліки, що властиві всім іншим обробкам. Щодо терміну служби такого декоративного покриття, він становить приблизно 25 років. Крім всіх переваг, декоративні силіконові штукатурки вважаються єдиним матеріалом для обробки, що взагалі не вбирає в себе ніяких шкідливих хімічних сполук та солей.