Перейти до контенту

Вибір пістолета для монтажної піни


► Особливості застосування
► Конструкція пістолета для піни
► Різновиди пістолетів для піни
► Який вибрати пістолет для піни?
► Перевірка пістолета для піни
► Обслуговування і догляд за пістолетом для піни
► Промивання та чистка інструменту

У будівництві використовуються два основних способи кріплення: за допомогою з'єднувальних механічних елементів (цвяхи, скоби, анкери) та різноманітних сполучних речовин (цемент, клей, монтажна піна). Давайте розглянемо спосіб склеювання монтажною піною, а саме, вибір інструменту, який буде найбільш оптимальним для нанесення піни на поверхню будівельних матеріалів.

Для початку зазначимо, що монтажна піна незамінна в тих випадках, коли необхідно не просто закріпити елемент, але і забезпечити його герметичність. Наприклад, склопакет гарантує збереження тепла і відмінну звукоізоляцію, але тільки в тому випадку, якщо шви між віконною коробкою і стіною герметичні. Ось тут і приходить на допомогу монтажна піна, якою заповнюються шви за допомогою спеціального пристрою для її рівномірного і правильного нанесення, який називається пістолет для монтажної піни.

Особливості застосування

Ефективність монтажної піни як герметика забезпечується особливістю використання. При нанесенні піни вона змішується з повітрям і подається під тиском на оброблювану поверхнею. Ця речовина поступово збільшується в об'ємі та згодом заповнює всю щілину, зазор або порожнину. Очевидно, що для подачі матеріалу під тиском необхідно мати спеціальний пристрій, який дозволить виконати роботу швидко, акуратно, точно і оперативно.

різновиди пістолетів для монтажної піни
Піна, розширюючись, твердне. У твердому стані всередині залишаються бульбашки повітря, тому вона не тільки забезпечує чудову герметичність, але і відмінну теплоізоляцію. Пістолет для монтажної піни дає можливість наносити склад дозовано, рівномірно і точно на потрібну ділянку. Пристрій простий у застосуванні, а інструкція з його використання докладно описує методику роботи з таким пристроєм.

Випускаються пістолети для піни такими відомими будівельними компаніями, як Hilti, Kraftool, Зубр, а також багатьма іншими фірмами, які постійно з’являються на ринку будівельних інструментів.

Конструкція пістолета для піни

У пристрої пістолета для піни монтажної нічого складного немає. Професійний і аматорський інструмент мають однаковий принцип функціонування. За формою цей пристрій дещо нагадує зброю. Він зручний для тримання в руці, але досить легкий. Складається пістолет для піни монтажної з наступних елементів:

► Ручка - рукоять для утримання. Виготовляється з пластику або алюмінію та зазвичай має спеціальні виїмки для пальців.
► Механізм кріплення ручки до корпуса - робочого механізму пістолета;
► Корпус - трубка для подачі монтажної піни довжиною близько 20 см. Виготовляється виключно з металу.
► Регулювальний гвинт - визначає положення запірної голки в корпусі, що дозволяє дозувати кількість і швидкість подачі піни.
► Курок - натискання його відкриває клапан і піна подається з пристрою на поверхню. Найзручнішим вважається курок на два пальці, як у моделі пістолета Hilti CF-DS1.
► Перехідник (адаптер) - пристрій, що з'єднує пістолет з балоном.
► Сопло - фрагмент корпуса, який має в 5 разів менший діаметр. Цей елемент дозволяє подавати піну під тиском.

пістолет для піни монтажної малюнок конструкція
Вибір пістолета для подачі монтажної піни рекомендується робити на користь розбірних моделей. Бюджетні моделі, що заповнили сьогодні ринок, мають нерозбірну конструкцію, що повністю виключає ремонт. Немає ніякої гарантії, що такий прилад не зіпсується при першому ж використанні, при цьому очистити його не можна. Тому бажано купувати пістолети для монтажної піни перевірених брендів, таких як Hilti, Zolder, Зубр і т.п.

Різновиди пістолетів для піни

Різниця між професійними моделями та аматорськими полягає не стільки в якості, скільки в можливому об'ємі робіт, на які розрахований пістолет. З точки зору виробників професійний пістолет для подачі монтажної піни використовується для будівельних робіт і капітального ремонту, а любителю може знадобитися лише одноразовий пристрій для заповнення невеликої кількості щілин.

Але реалії такі, що навіть капітальний ремонт мешканці квартири воліють виконувати самостійно. Тому перевагу слід завжди віддавати професійному інструменту.

Побутовий варіант – це насадка на балон з піною, яка повністю виготовляється з пластмаси. Така конструкція є нерозбірною, ремонт її неможливий, і застосовується вона єдиний раз разом з своїм «рідним» балоном.

Професійний пістолет для монтажної піни розрахований на багаторазове використання і застосовується для герметизації, нанесення різних клейових речовин. Ремонт такого пістолета повністю можливий, а виконання може бути різне. Найбільш професійний інструмент такого типу виготовляється з металу і має значну вагу, однак він відрізняється тривалим терміном експлуатації.

Який вибрати пістолет для піни?

Для того, щоб правильно вибрати пістолет для нанесення монтажної піни і не пошкодувати надалі про покупку, необхідно звернути належну увагу на матеріал. Чим менше в ньому пластикових та більше металевих деталей - тим більш міцним і надійним є пристрій. Винятками вважаються моделі компанії Hilti, які випускаються з пластиковим адаптером, який є настільки якісним, що термін його експлуатації порівнюється з суцільнометалевими виробами.

Корпус, адаптер і голка повинні бути металевими. Пістолет для монтажної піни повинен забезпечити рівномірну подачу речовини, що можливо лише у випадку, коли матеріал при переміщенні не зустрічає перешкод. Внутрішня поверхня металевого корпусу має бути гладкою і зберігати гладкість протягом тривалого терміну.

Крім того, що голка повинна бути з латуні або сталі, вона повинна мати спеціальне покриття. Вибрати рекомендується голку з тефлоновим покриттям - такі моделі пропонує німецька компанія Kraftool. Перевірити це дуже легко, адже колір поверхні такого покриття неоднорідний і на дотик здається жирним.

Те ж саме стосується запірного клапана. Він розміщується в середині тримача. Чим довше його поверхня залишається гладкою - тим менше на нього залипає піна, і тим довше він буде працювати без ремонту. Краще вибрати модель з тефлоновим або стальним клапаном. Зразком в даному випадку може бути Енкор 56358 з тефлоновим покриттям.

Гумова ручка, як і при виборі болгарки або циркулярної ручної пили,  не є критичним параметром при виборі, але вона забезпечує зручність в роботі, бо пістолет для монтажної піни не ковзає в долоні, його можна зручно тримати, не напружуючи руку. Така ручка, наприклад, є у пістолетів марки Zolder.

Перевірка пістолета для піни

Купувати пістолет для подачі монтажної піни рекомендується тільки після перевірки. Для цього буде потрібно балон з очищувачем, в ролі якого переважно використовується ацетон. Купити його для обслуговування приладу доведеться в любому випадку.

При виборі пристрою потрібно звернути увагу на:

▼ Візуальний огляд - всі елементи повинні бути цілими, спайки акуратними і відповідати своїм характеристикам. До пістолету для монтажної піни обов'язково додається інструкція.

▼ Якщо модель не тестували, то при натисканні на курок виходить під тиском повітря з характерним свистом.

▼ До пістолета приєднується балон з очищувачем і перевіряється подача, кілька разів натискаючи на курок.

▼ Перевіряється робота регулювального гвинта методом натискання на курок при різному його положенні.

▼ Балон з очищувачем відгвинчується і через кілька хвилини пістолет для монтажної піни знову перевіряється. Якщо при натисканні на курок з сопла вийде рідина, значить, пристрій працює справно.

Остання перевірка проводиться вже в домашніх умовах, так як вимагає більше часу. Необхідно переконатися, що пристрій не пропускає повітря. Для цього знову приєднується балон з ацетоном, виконується кілька натискань, щоб рідина заповнила корпус, а потім пістолет відкладається на 2-3 доби. Якщо через цей час рідина при натисканні на курок витікає, то пістолет повністю робочий і вибір був здійснений правильно.

Обслуговування і догляд за пістолетом для піни

Основною причиною поломки є забруднення інструменту. Вийти з ладу пістолет для нанесення монтажної піни може з кількох причин:

► закупорка в носика балона;
► залипання залишків піни на запірному клапані;
► забруднення подаючого клапану.

Поломки ці носять механічний характер. Для того, щоб їх позбутися, потрібно просто очистити інструмент. Якщо ж пістолет вийшов з ладу внаслідок засихання піни всередині корпусу, то його ремонт стає майже неможливий.

Простий спосіб запобігти такого роду неприємності - дотримуватися правил експлуатації. Ремонт пістолета для монтажної піни як такий не передбачений. Найчастіше під ним розуміють процедуру механічного очищення пристрою та його змащування.

Промивання та чистка інструменту

Пристрій потрібно чистити після кожної зміни балона. Суть процедури зводиться до промиванні пістолета для монтажної піни очисником. Рекомендується використовувати ацетон як відомий і перевірений засіб. Заміна його небажана, оскільки більшість інших аналогічних рідин є більш агресивними.

Після видалення порожнього балона закріплюється балон з очищувачем і виконується кілька натискань на курок. Ацетон подається під тиском замість піни і вимиває її залишки. Очистити пістолет таким чином можна й від інших речовин та клейових розчинів. Як очистити пістолет від монтажної піни завжди докладно описується в інструкції до пристрою.

Якщо промивка не привела до результатів і піна засохла всередині пістолета, тоді очистити його доведеться вручну. Ремонт такого роду можливий тільки у випадку, якщо монтажний пістолет розбірний.

вибір пістолета монтажного для балонів з піною
Пристрій розбирається на окремі частини. За допомогою промивки для піни або ацетону деталі промиваються і протираються шматинкою. Якщо частина піни засохла в отворі, з якого видалити її промивкою не вдається, слід акуратно використати викрутку. Обов'язково потрібно витягнути голку, очистити її та змастити. Якщо у пістолета для монтажної піни є глянсові внутрішні частини, з ними потрібно поводитись максимально акуратно.

Пістолет для монтажної піни – один з найкращих помічників домашнього майстра. Заповнення щілин - заняття досить нудне. Потрібно шукати підходящий матеріал, готувати розчин, що призводить до утворення бруду в зоні ремонтної ділянки. А за допомогою пістолета ця робота виконується всього за кілька хвилин. Потрібно лише прикрутити балон, відрегулювати подачу піни плавними натисканнями курка заповнити всі пошкодження та отвори у стінах. Слід нагадати, що монтажна піна є універсальною, вона однаково успішно може застосовуватись для цегляних, бетонних, або навіть металевих елементів. Пістолет для запінювання помітно скорочує час ремонту, адже піна висихає максимум за 8 годин і не потрібно чекати кілька діб.