Перейти до контенту

Спорудження стін з газосилікатних блоків своїми руками


► Особливості будівництва з газосилікату
► Склад будівельної суміші
► Необхідне обладнання та інструменти
► Послідовність вкладання газосилікатних блоків
► Особливості кладки блоків при морозі

Газосилікатний блок - чудове рішення для невеликої будівлі, що зводиться своїми руками. Одна з головних переваг цього матеріалу - легкість при досить великих розмірах, що дозволяє одразу «вбити двох зайців». По-перше, з роботою можна справитися самостійно, причому літом і зимою, по-друге, саме великі габарити блоків забезпечують мінімальну кількість мостів холоду.

Кладка газосилікатних блоків не вимагає ні особливого досвіду, ні надзвичайних навиків. Простий інструмент, власне бажання, працьовитість і, якщо знайдеться, помічник. Останній потрібен тільки в тому випадку, якщо будинок потрібно закінчити до певного терміну.

Особливості будівництва з газосилікату

Газосилікатні блоки мають власні перевагами та недоліки, пов'язані із специфічними властивостями, причиною яких є пориста структура матеріалу. Саме тому спорудження стін з газосилікатних блоків має деякі відмінності від мурування з цегли та бетонних блоків. Враховувати специфіку матеріалу в даному випадку необхідно, інакше надійність та довговічність будинку опиняться під сумнівом.
що таке газоблок
Пористість є причиною відносно невеликої маси матеріалу, що полегшує кладку газосилікатних блоків своїми руками. Однак у цієї медалі є зворотний бік. Пористий камінь, маючи малу вагу, погано видавлює розчин при вкладанні. Тому потрібно стежити, щоб шар на швах був мінімальним. Вагомою перевагою є параметри блоків з газосилікату. Адже чим більші за розмірами елементи стіни, тим менше буде сполучних швів, що в свою чергу зменшує кількість утворення мостів холоду.

Теплоізоляція - друга найважливіша причина, по якій кладку стін з газосилікатних блоків вважають відмінним рішенням. Пористий матеріал чудово утримує тепло і будинок не вимагає ніякого додаткового утеплення.

Газосилікатні блоки потребують надійної гідроізоляції, бо вони досить погано витримують вологу. Це один з недостатків матеріалу. Спорудження стін своїми руками проводиться як літом, так і зимою, але тільки в суху погоду. При цьому гідроізоляція фундаменту повинна бути взагалі ідеальною. Якщо для регіону характерна значна кількість опади, будівлю необхідно облицювати надійним та стійким до вологи матеріалом.

Вартість кладки газосилікатних блоків значно менша, ніж при спорудженні цегельної будівлі. Причиною виступає не лише доступна вартість матеріалів, але й можливість використання звичайного інструменту та значно більша швидкість спорудження за рахунок більшого розміру будматеріалу.

Склад будівельної суміші

Для кладки стін з газосилікатних блоків застосовуються два варіанти. Головною вимогою до матеріалу є необхідність формування якомога більш тонких швів між блоками. Готуються суміші своїми руками і практично однаково.

Цементно-піщана суміш - традиційний варіант, що придатний для будь-якого типу стін. Зимою застосовувати таку звичайну суміш не можна, оскільки при температурі нижче нуля вона не набирає міцності.

Клейова суміш - основою в даному випадку служить портландцемент з мінеральними та полімерними добавками. При нанесенні шар виходить дуже тонкий, тому й мости холоду майже не утворюються. Тим не менше, перший ряд силікатних блоків вкладається на фундаменті із застосуванням звичайної цементно-піщаної суміші. Для спорудження стін зимою звичайна клейова суміш також непридатна. Але існують деякі добавки, завдяки яким клей застигає набагато швидше, однак ціна будівлі при цьому зростає.

Необхідне обладнання та інструменти

Легкість матеріалу і простота спорудження дозволяє обходитися без серйозної техніки і виконувати всі роботи виключно своїми руками. Для кладки газосилікатних блоків необхідним буде перелічений нижче інструмент.

Болгарка та ножівка для підрізання та коригування розмірів блоків.
▼ Будівельний рівень для горизонтального та вертикального вирівнювання.
▼ Кельма та набір шпателів (також шпатель з зубцями).
▼ Молоток-киянка для ущільнення стиків між блоками.
▼ Ємність для замісу розчину.

будівельний інструмент для газоблоків
До необхідних матеріалів, крім газосилікатних блоків, слід додати також руберойд або інший рулонний гідроізоляційний матеріал, а також металеву армуючи сітку, що виготовлена з дроту діаметром 3-4 мм.

Послідовність вкладання газосилікатних блоків

Початковим етапом вкладання блоків своїми руками є гідроізоляція цоколя фундаменту. Як вже згадувалось, газосилікатний блок - матеріал пористий і потребує додаткового захисту. Для цього рулонна гідроізоляція нарізається за відповідними розмірами і вкладається в два шари на очищену та вирівняну поверхню фундаменту.

як побудувати стіну з газоблоків своїми руками поради
Першим кладеться камінь на найвищому кутку, якщо фундамент не ідеально рівний. Блок опускається на поверхню у вертикальному положенні та притискається. Правильність розміщення перевіряється рівнем. Несильними ударами гумового або дерев’яного молотка можна відкоригувати його положення. Звичайний молоток не підійде, оскільки є небезпека пошкодження каменя.

Від кута до кута натягується будівельний шнур. По ньому вирівнюються наступні блоки. Рекомендується закріпити на кутах шаблонні рейки, а при великій довжині будівлі можна встановити ще й проміжні. Таким способом простіше вирівнювати стіни при їх спорудженні.

Перший ряд блоків вкладається на поширений в будівництві цементно-піщаний розчин з співвідношенням 1:3. Шар бажано робити мінімально товстим і розрівнювати зубчастим шпателем. Цементна суміш наноситься кельмою на поверхню цоколя та бічну сторону блоків. Шар розчину під першим рядом може досягати товщини 20 мм, адже його завданням є ідеальне вирівнювання стартового ряду блоків.

кладка газоблоків своїми руками фото
Після того, як схопить розчин першого ряду (приблизно 2 години), приступають до вкладання інших рядів. Монтаж стін необхідно виконувати закінченими рядами. При необхідності розмір останнього блоку коригується за допомогою болгарки або звичайної ножівки. Зазвичай для газосилікатних блоків використовується проста ланцюгова перев'язка, тобто, вертикальні шви кожного наступного ряду зсуваються на 8-10 см, а ідеальним буде зміщення на половину довжини блока. Всі наступні ряди починають з установки кутових блоків та шліфування поверхні попереднього ряду.

Клейовий розчин також наноситься кельмою, шаром без проміжків, зверху на попередній ряд блоків та бічні сторони блоків що вкладаються. При цьому для розрівнювання застосовується шпатель з зубцями. Товщина клею повинна бути 1-3 мм. Надлишки клею не затираються, а прибираються після висихання.

Формування дверних та віконних прорізів ніяких спеціальних рішень не вимагає. Технологія робіт при цьому нічим не відрізняється від звичайної цегляної кладки.

штробування газоблоків під арматуру
Для підсилення стін з газосилікатних блоків проводиться їх армування. Для цього в шар цементу поміщається кладочна сітка. Укріпляти таким чином потрібно кожен четвертий ряд блоків. При цьому вставляти металеву сітку в кожен міжрядний шов не потрібно, адже вона збільшує товщину клейового шару. Також замість металевої застосовують полімерні сітки, або попередньо штробують зверху блоки, щоб розмістити в них прути арматури і залити клеєм. Такий метод для виконання своїми руками є більш складним.

Особливості кладки блоків при морозі

Для газосилікатних блоків температура повітря значення не має. Але клейовий склад, а тим більше цементна суміш, при температурі нижче нуля не тверднуть і втрачають свої адгезійні властивості. Якщо призупинити будівництво неможливо, то для кладки газосилікатних блоків зимою використовують описані нижче способи.

будинок з газоблоків фото, стіна з газоблоків
Застосовують спеціальні добавки - абсолютна більшість з них розроблені саме для клею, а не для цементно-піщаного розчину. Такі речовини забезпечують схоплювання і затвердіння клею при температурах до -35 градусів, хоча така температура навіть взимку для нашої місцевості є вже екстремальною.

Прогрів кладки – для цього застосовують, наприклад, теплову гармату. Пристрій застосовується для нагріву повітря та клейового шару в місці стикування блоків. Також існує метод застосування нагрівальних електродів, що вкладаються у шви, однак це потребує значних додаткових витрат, що в кінцевому результаті відобразиться на вартості будівлі.

Більш поширений комбінований метод, тобто, накладається спеціальний морозостійкий клей та прогрівається протягом короткого часу.

Газосиликатні блоки - матеріал, який відмінно поєднує корисні якості та доступну вартість. Будівельні норми дозволяють зводити з нього будівлі висотою до п'яти поверхів, чого більш ніж достатньо для приватного будівництва. При цьому легкість блоків і простий спосіб їх вкладання дозволить швидко впоратися зі спорудженням стін своїми руками. Необхідно лише дотримуватися відповідних технологічних прийомів, щоб отримати в результаті теплий надійний будинок.