Перейти до контенту

Скандинавський стиль інтер’єру – яскравість та свобода


► Як зберегти сонячне світло?
► Колір стін скандинавського інтер'єру
► Матеріали для інтер’єру в скандинавському стилі
► Яскраві акценти скандинавського інтер’єру
► Освітлення в скандинавському дизайні
► Коли варто застосувати скандинавський стиль для інтер'єру?

Скандинавський стиль в інтер'єрі - це світло, настрій і чистота ліній, які в поєднанні дозволяють наповнити будинок свободою і повітрям. Цей стиль прийшов у нашу країну з Північної Європи, де практично завжди холодно і відчувається недостатня кількість сонячного світла. Проживають там фіни, норвежці та шведи. Всі вони намагаються облаштовувати своє житло без зайвої розкоші, тобто якомога простіше і більш функціонально. В результаті виходить лаконічний домашній стиль, в якому переважають пастельні тони та особливий білий колір. До всього цього додається кілька соковитих акцентів, які допомагають оживити обстановку.

Як зберегти сонячне світло?

Для створення скандинавського стилю в інтер'єрі потрібно позбутися штор та фіранок, або зробити їх з легкого, напівпрозорого матеріалу. Бажано, щоб вони відсувались в сторони для забезпечення максимальної кількості сонячного світла в кімнаті. Ідеально для фіранок і штор підійдуть такі матеріали, як муслін та серпанок. Хорошою ідеєю буде встановлення на вікнах жалюзі.

освітлення інтер'єру кімнати в скандинавському стилі
Скандинавський стиль сподобається тим, хто віддає перевагу простору, а також домінуванню світлих тонів інтер'єру.

Колір стін скандинавського інтер'єру

Як ви вже зрозуміли, основним завданням буде зробити всі кімнати квартири або будинку якомога більш світлими. Білий колір у створенні скандинавського інтер'єру грає провідну роль. Білий колір повинен бути переважаючим в декорі, при цьому допускається незначне його розбавлення кольоровими відтінками таких природних тонів, як сіро-блакитний та жовто-зелений. Допускається також застосування незначної кількості червоного кольору.

колір стін кімнати в скандинавському дизайні
Стіни слід помалювати білою фарбою або обробити фактурною штукатуркою з ледве-ледве помітною фактурою. Якщо є можливість придбати світлі породи дерева, тоді можна використати дерев'яні панелі для декору стін. Також це можуть бути шпалери, але постарайтеся використовувати білий колір, який лише трохи розбавлений іншими відтінками. Наприклад, це може бути кілька яскравих смуг на білій поверхні шпалер.

Поставте акцент на яскравих картинах з пейзажами або використайте спеціальні наклейки в якості декоративних елементів. Скандинавський стиль інтер'єру повністю допускає такий декор.

Допускається розміщення на стінах великої кількості картин і фото в рамках або без них. При цьому можна скласти навіть хаотичну композицію із численних фото, на яких відображені найщасливіші моменти вашого життя.

Матеріали для інтер’єру в скандинавському стилі

Якщо вам сподобався скандинавський стиль в інтер'єрі, тоді доведеться розщедритися і закупити тільки натуральні матеріали, зокрема натуральне дерево. Це не дивно, адже жителі скандинавських країн обожнюють цей матеріал. Це помітно по тому, як вони використовують його для підлоги, стін і стелі (дерев'яні балки і т.п.). Не завадить також замінити меблі в кожній кімнаті на дерев'яні.

Врахуйте, що дерево не повинно бути якісно оброблене та ідеально відполіроване. Не намагайтесь якось забарвити його. Під час оформлення інтер'єру в скандинавському стилі потрібно дотримуватись двох правил - простота і природність. Для монтажу підлогового покриття рекомендується придбати ламінат або паркет з бука або дуба. Після цього підлогу обов'язково потрібно застелити світлими хутряними килимками.

Яскраві акценти скандинавського інтер’єру

Для постійного підтримання цього стилю потрібно придбати яскраві декоративні подушки, покривала та ворсисті килими. Крісла бажано купити малинового відтінку, а стільці з кольоровою оббивкою. Абажури світильників повинні бути квітчасті. Виберіть з усього перерахованого вище те, що вам найбільш подобається, щоб не перевантажувати домашню обстановку зайвими яскравими деталями декору. Пам’ятайте, що в даному випадку вітається мінімалізм.

У скандинавському інтер'єрі практично не використовуються живі квіти та інші рослини. Але якщо вони все-таки є в приміщенні, то їх потрібно оформити так, ніби вони потрапили до кімнати випадково.

як оформити кімнату в скандинавському дизайні
Так як Скандинавія вважається батьківщиною хоробрих вікінгів, то в якості прикрас можна використовувати шкури звірів. Їх можна розташувати на підлозі або на стільцях.

При оформленні скандинавського стилю кожна дрібниця має бути пристосована для проживання. Придбайте меблі із закритими шафами, полицями і прихованими нішами. Не завадить і певна кількість відкритих полиць, куди доцільно буде поставити улюблені сувеніри і статуетки, адже створюється живий інтер'єр для комфортного життя.

Меблі бажано купити розкладні, щоб вони трансформувалася, але були виготовлені з дерева. Пам’ятайте, що меблі повинні створювати відчуття комфорту. Стільці мають бути із зручними вигнутими спинками, спальні ліжка з великими ящиками для білизни, шафи - купе, крісла - розкладні, стільці та кухонні куточки зручної форми.

Особливу увагу зверніть на оббивку м’яких меблів. Краще, якщо вона буде з текстилю, замші та шкіри.

Освітлення в скандинавському дизайні

Не бійтеся перебільшити з кількістю світильників і торшерів. При створенні скандинавського стилю в інтер'єрі просто необхідно подбати про хороше освітлення кожного куточка будинку, однак світло повинно бути розсіяне.

освітлення приміщення у скандинавському стилі
На письмові столи можна встановити лампи різних форм і розмірів. В спальні на комод поставте кілька товстих свічок. Чим більше будете джерел світла - тим краще.

Коли варто застосувати скандинавський стиль для інтер'єру?

Якщо ви не належите до скандинавських народів, значить, потрібно принаймні любити затишок і тепло домашньої обстановки. Якщо ви хочете оновити інтер'єр по мінімуму і не готові приступити до кардинальної зміни стилю кожної кімнати, тоді вам підійде скандинавський інтер'єр, адже максимум, що необхідно буде зробити - перефарбувати стіни і зробити їх бездоганно білими, покласти ламінат на підлогу і купити кілька помітних аксесуарів для кожної кімнати.

Скандинавський стиль в інтер'єрі стрімко набирає популярності. В останні роки цей стиль вважається одним з найпростіших дизайнерських рішень, які відмінно підходять не лише для оформлення квартири, але й власного заміського будинку. Якщо ви справжній шанувальник традицій або творча неординарна особистість, тоді скандинавський дизайн підійде для вас просто ідеально. В результаті ви отримаєте домашній неповторний інтер'єр.