Перейти до контенту

Самовирівнююча підлога – заливання своїми руками


► Що таке самовирівнююча підлога?
► Заливаємо самовирівнюючу підлогу своїми руками

Вирівнювання підлоги - це складний і трудомісткий процес навіть для професіоналів. Але завдяки появі самовирівнюючих сумішей підготувати поверхню до вкладання підлогового покриття може тепер навіть новачок у будівельній справі. В цій статті ми допоможемо вам розібратися, як саме, не маючи спеціальних ремонтно-будівельних навичок, правильно залити самовирівнючу підлогу своїми руками, щоб отримати швидкий і якісний результат.

Що таке самовирівнююча підлога?

Самовирівнююча підлога - це один з різновидів стяжки, для виготовлення якої застосовуються самонівелюючі (самовирівнюючі) суміші, що легко розтікаються по поверхні, на яку вони були залиті. При цьому поверхня залитої стяжки стає ідеально гладкою і горизонтальною. Вирівняна таким чином підлога є хорошою основною для вкладання підлогового покриття будь-якого типу. Це може бути паркет, ковролін, ламінат або лінолеум.

заливна самовирівнююча підлога

Самовирівнююча підлога, залита своїми руками, майже не містить недоліків і характеризується наступними перевагами:

► проста технологія нанесення;
► тривалий термін експлуатації;
► екологічність та негорючість;
► відносно низька вартість.

Саме тому ця технологія набула значного поширення в будівельній сфері та при ремонті приміщень в домашніх умовах.

Основою всіх самовирівнюючих сумішей для підлоги в більшості випадків є портландцемент. Гіпс в якості основи використовується значно рідше. Також в суміш додаються наповнювачі (кварцовий пісок або подрібнений вапняк) і добавки (поверхнево-активні речовини, полімерні добавки та пігменти).

При виборі суміші для заливання стяжки необхідно керуватися особливостями приміщення. Самовирівнюючі підлоги на гіпсовій основі рекомендуються тільки для сухих приміщень, а в кухні та ванні вони протипоказані. Під впливом вологи стяжка на гіпсовій основі буде поступово пом’якшуватись і втрачати свою міцність. Рекомендована товщина підлоги при заливанні розчином на основі гіпсу повинна бути не більше 10 мм.

Самовирівнюючі підлоги на основі цементу можуть знайти застосування практично в будь-яких приміщеннях. Рекомендована товщина стяжки з цього матеріалу від 2 до 50 мм. Час затвердіння становить 3 - 5 годин. Однак така суміш на основі цементу буде коштувати трохи дорожче, ніж гіпсова.

Заливаємо самовирівнюючу підлогу своїми руками

На початковому етапі необхідно ретельно підготувати підлогу під заливання. Для цього перекриття спочатку очищається від сміття і пилу, з поверхні знімається старе покриття, а потім обробляється кілька разів ґрунтовкою глибокого проникнення. Тільки після повного висихання поверхні основи можна приступати до заливання своїми руками самовирівнюючої підлоги.

Для виконання такої роботи достатньо буде підготувати лише кілька інструментів та пристроїв, які перераховані нижче:

► відро для приготування суміші;
► спеціальний міксер або дриль з насадкою для замішування;
► широкий шпатель і валик з шипами для вирівнювання.

заливання самовирівнюючої підлоги в кімнаті
Безпосередньо перед початком роботи готується розчин для вирівнювання. При виборі суміші з цементною або гіпсовою основою необхідно керуватися не лише характеристиками приміщення, але й інструкціями виробника. Зазвичай на 25 кілограм сухого матеріалу (це один мішок) береться 6 - 7 літрів теплої води, якщо в інструкції не вказано інше співвідношення. Спочатку в ємність наливається вода, а потім додається самовирівнююча суміш, яку слід ретельно перемішати міксером або дрилем з насадкою. Добре перемішана суміш використовується відразу ж і вода до неї вже більше не додається.

послідовність заливання самовирівнюючої підлоги у квартирі
Готова суміш порціями розливається по підготовленій поверхні таким чином, щоб кожна наступна порція була поруч з попередньою.

валик з шипами для розправляння розчину
Потім поверхню прокочується голчастим валиком для її вирівнювання і видалення повітряних бульбашок.

розправляння самовирівнюючої підлоги валиком з шипами
Після того, як буде залита і прокатана вся поверхня підлоги, її залишають до повного висихання на 2 - 3 доби, закривши приміщення від людей, тварин і т.п.

фото залитої самовирівнюючої підлоги
Спочатку самовирівнююча суміш застосовується для виготовлення грубої стяжки, яка заливається по маяках із застосуванням будівельного рівня. Цієї первинної стяжки буде вже достатньо для використання у якості основи для інших підлогових покриттів: ковроліну, ламінату, паркету або керамічної плитки. На грубу стяжку можна також накладати фінішний шар з самовирівнюючої суміші, який можна вважати вже самостійним підлоговим покриттям. Після його повного висихання поверхню можна пофарбувати або покрити лаком.

Враховуючи те, що самовирівнюючі суміші дуже швидко схоплюють і тверднуть, роботи по їх застосуванню потрібно виконувати досить швидко. Щоб встигнути залити суміш та вирівняти її поверхню можна скористатись допомогою напарника. Таким чином значно прискориться процес замішування та заливання підлоги, що в свою чергу вплине на якість покриття. Якщо описаних в статті рекомендацій та пояснень виявиться недостатньо для усвідомлення основних нюансів технології, тоді бажано хоча б раз прослідкувати за виконанням такої роботи фахівцями.