Перейти до контенту

Саморобна захисна маска своїми руками


саморобна маска від коронавірусів і пилу Найпростішу саморобну захисну маску можна виготовити з тонкої цупкої тканини (фетру) своїми руками в домашніх умовах. Такий варіант маски не потребує навичок шиття, оскільки виріб просто вирізається ножицями. Така просто захисна маска допоможе захистити органи дихання від пилу, вірусів і бактерій під час виконання будівельних і ремонтних робіт.

Для виготовлення захисної маски можна застосувати будь-яку неткану матерію, що виготовлена з хімічних або натуральних волокон. Основну увагу під час вибору тканини для маски слід приділяти міцності тканини та її товщині. Вона неповинна бути дуже товста, але при цьому добре витримувати розтяг. Не потрібно забувати і про тактильну комфортність, адже тканина буде постійно дотикатися до шкіри обличчя. Як відомо, деякі тканини здатні викликати алергічні реакції при дотику до шкіри, тому при контакті маски з обличчям не повинно виникати дискомфорту.

шаблон виготовлення медичної маски Перед тим, як одягнути таку саморобну маску, слід покласти всередину кілька шарів марлі, які будуть виконувати роль змінного фільтру. Скільки шарів марлі (або бинта) покласти в маску - вирішувати вам.

Враховуючи той факт, що така найпростіша захисна маска буде закривати не лише органи дихання, але й підборіддя та нижню частину обличчя, вона також буде захищати від випадкового дотику рукою або мобільним телефоном під час розмови до рота і носа.

Щоб зробити захисну маску своїми руками, потрібно лише шматок цупкої тканини (тонкого фетру) і ножиці. Розмір тканини повинен бути щонайменш 40х15 см. На малюнках нижче показано, як ножицями вирізати маску з шматка тканини за допомогою звичайних ножиців.

викройка захисної маски Тканина складається навпіл і з неї за шаблоном вирізається заготовка маски. Потім край тканини в районі носа потрібно розтягнути так, щоб утворився півкруглий вигин. Крім цього, зверху, де маска прилягає до носа, можна приклеїти міцним клеєм шматок гнучкого алюмінієвого дроту. Після схоплювання клею вигин дроту потрібно припасувати до вигину носа. Якщо під рукою немає підходящого дроту, замість нього можна використати затискачі від рукава для запікання, всередині яких теж є міцний дріт.

Розмір маски можна в певній степені регулювати шляхом незначного розтягування маски, а вирізи для вух можна трохи збільшити поступовим розтягуванням країв вирізу в різні сторони.

фільтр для захисної маски з марлі Отже ваша саморобна захисна маска тепер готова. Слід пам'ятати, що для її ефективного застосування потрібно всередину покласти бинт або марлю. Також при бажанні поверхню такої маски можна прикрасити або розмалювати спиртовими маркерами. Це підніме настрій та зробить роботу більш приємною і веселою.

І основне, нащо слід звернути увагу - така маска не є ефективним захистом від вірусів і бактерій, вона в основному призначена для захисту органів дихання від пилу та аерозолі. Однак частково створити бар'єр для вірусів така маска зможе. Не забувайте періодично прати та обробляти свою маску антисептиками.