Перейти до контенту

Підготовка стелі до фарбування – корисні поради


► Оцінюємо стан стелі
► Покрокова підготовка стелі до фарбування

Підготовка стелі до фарбування - це така ж важлива і відповідальна справа, як і сама процедура її фарбування. Вся робота по підготовці стелі проводиться в кілька етапів своїми силами. В кінцевому рахунку якість пофарбованого стелі буде залежати від якості виконаної роботи на кожному етапі. Тому, щоб все зробити правильно, ми радимо ознайомитись з корисними порадами в цій статті.

Готувати стелю до фарбування необхідно починати з підготовки приміщення, в якому проводитимуться ремонтні роботи. Бажано винести з кімнати всі меблі та інші предмети інтер'єру. Якщо ж такої можливості немає, тоді накрийте їх поліетиленовою плівкою для захисту від бруду, пилу, старої фарби, води і т.п.

Оскільки підготовка стелі припускає застосування води, необхідно на час проведення робіт знеструмити електропроводку, а світильники і люстри зняти взагалі. Також необхідно закрити плівкою вікна і двері, та додатково захистити стіни і підлогу, якщо обробка їх не передбачається.

Оцінюємо стан стелі

Після того як приміщення підготовлене до проведення робіт, необхідно оцінити стан стельового покриття. Огляньте стелю, чи немає на її поверхні протікань. Якщо патьоки на стелі не усунути, то фарбувати стелю немає сенсу. Іржаві плями від протікання води зверху на стелі видаляються розчином мідного купоросу. Крім патьоків подивіться яку форму має стеля, тобто, чи рівна її поверхня і немає перепадів висоти. Також слід перевірити, чи немає відколів, тріщин та швів. При наявності таких вад потрібно буде виконати необхідні штукатурні роботи. Після оцінки стану стелі та визначення необхідних робіт безпосередньо приступаємо до підготовки поверхні під фарбування.

Покрокова підготовка стелі до фарбування

Цей вид робіт обов’язково вимагає застосування індивідуальних засобів захисту від пилу. Тому приготуйте окуляри, респіратор або ватно-марлеву пов'язку, а також головний убір і рукавички. З інструментів знадобляться: драбина, тазик або відро для води, помазок, валик з довгим ворсом і металевий шпатель.

як підготувати стелю під покраску
Починати роботу слід з видалення старого шару фарби. Без цього підготовка стелі до фарбування не має сенсу. Побілка з крейди або вапна змивається зі стелі за допомогою води. Для цього помазок або валик занурюється у воду, а потім з його допомогою змочується стеля. Таку процедуру необхідно повторити кілька разів, поки стеля добре не промокне. Далі набряклу від води побілку знімаємо шпателем, а залишки старого шару змиваються за допомогою води і губки.

Якщо поверхня стелі була оброблена пінопластовими плитами, зняти їх буде не важко. Такі плити легко відриваються від стелі за допомогою шпателя. Також, застосовуючи шпатель, необхідно ретельно видалити зі стелі залишки старого клею.

Набагато важче буде очистити стелю від старої фарби, яка має водостійкі властивості. Для таких цілей використовується металева щітка, за допомогою якої необхідно якомога сильніше подряпати шар фарби. Потім поверхня змочується теплою водою і залишається на кілька десятків хвилин. Це призводить до інтенсивного відшаровування водостійкої фарби, яка потім легко знімається шпателем.

Але, незважаючи на легкість ручних способів зняття старих покриттів, механізований спосіб набагато швидший та ефективніший. При цьому передбачається застосування звичайної дрилі з шліфувальним кругом, або спеціальної шліфувальної машини. Недоліком такого способу є велика кількість пилу. Однак є окремі моделі професійних шліфувальних машин, які передбачають підключення пилососа для збору пилу.

способи очищення стелі від краски
Після очищення стелі її необхідно поґрунтувати за допомогою помазка або валика. Ґрунтування стелі необхідно виконати двічі, щоб залишки пилу на поверхні приклеїлися до поверхні. Крім того проникаючі властивості ґрунтовки зроблять поверхню стелі більш міцною.

Якщо поверхня стелі має невеликі ямки, шви або вибоїни, то їх необхідно заштукатурити, використовуючи для більшої міцності спеціальну синтетичну штукатурну сітку. Після того як штукатурка на стелі висохне, поверхню необхідно поґрунтувати ще раз.

шпаклювання нерівностей на стелі своїми руками
Потім стелю два рази шпаклюють, причому другий шар накладається на наступний день після першого. Щоб після шпаклівки стеля була ідеально гладкою, необхідно її пошліфувати наждачним папером (зернистість 100), застосовуючи терку або дерев'яний брусок.

затирання стелі після шпаклівки
Після проведення всіх підготовчих заходів можна вважати, що стеля готова до фарбування. Залишилося тільки визначитися з типом фарби, її кольором, і приступити до безпосереднього нанесення фарби на стелю. Аналогічний комплекс заходів з підготовки стелі потрібно також провести, якщо замість фарбування планується побілка стелі своїми руками.