Перейти до контенту

Обробка стін деревом своїми руками


► Оздоблення стін деревом – натурально і безпечно
► Найпопулярніші породи дерева
► Важливі моменти обробки

Мрієте створити затишний і красивий інтер'єр? Тоді вам слід дуже уважно поставитися до вибору матеріалів для обробки стін. Останнім часом все більшою популярністю користується натуральне дерево, яке виглядає дуже дорого і престижно.

Обробка стін натуральним деревом має чимало переваг, адже цей природний матеріал відрізняється екологічністю і не завдає шкоди здоров'ю людини. Цей матеріал чудово приховує практично всі дефекти поверхні, поглинає сторонні шуми і допомагає підтримувати в приміщенні оптимальну температуру повітря.

самостійна обробка стін натуральним деревом

Оздоблення стін деревом - натурально і безпечно

Дерев'яна обробка стін здатна протягом багатьох років зберігати свій первинний зовнішній вигляд, радуючи господарів помешкання. Для того, щоб захистити дерево від поступового старіння, його обробляють спеціальними розчинами.

Одним з головних достоїнств натурального дерева є те, що воно допомагає підтримувати оптимальний мікроклімат і рівень вологості. Якщо в приміщенні вологість повітря надмірно висока, то завдяки дереву, вона знизитися до нормального значення. А якщо повітря дуже сухе, то дерево, навпаки, буде його зволожувати.

обшивання стін деревом своїми руками
Використовуючи дерево для оздоблення інтер'єру, можна створити абсолютно різні варіанти обробки, втіливши будь-які дизайнерські фантазії. Наприклад, можна оформити приміщення в простому класичному стилі, а можна зробити його дуже елегантним і розкішним. Оздоблення стін деревом - це завжди затишний і теплий дизайн інтер'єру.

Найпопулярніші породи дерева

Для приміщень найчастіше використовуються найбільш поширені хвойні або модринові породи дерева. Модрина цінується за довговічність, високу міцність і зносостійкість.

Хвойні породи дерева більш прості в обробці, тому коштують відносно недорого. До того ж такий матеріал багатьом людям подобається через неповторний хвойний свіжий аромат.
Іноді стіни обробляють деревом елітних порід, до яких належить червоне дерево, дуб або навіть липа.

Важливі моменти обробки

Обробка стін м'якими породами дерева, як правило, не займає багато часу. Спочатку потрібно створити дерев'яний або металевий каркас, до якого будуть кріпитися оздоблювальні матеріали. При цьому каркас повинен бути розташований перпендикулярно напрямку стелі. У тому випадку, якщо в приміщенні занадто високий рівень вологості, каркас необхідно обробити спеціальним розчином, що буде захищати стіни від цвілі та грибка. Фахівці, коли здійснюється обробка стін деревом, роблять в каркасі невелику вентиляцію, створюючи маленькі отвори в самій нижній і самій верхній дошках.

Якщо потрібно утеплити стіни, то в каркас потрібно вкласти шар теплоізоляційного матеріалу - мінеральної або скловати. В такому випадку відстань від одного бруска каркасу до іншого повинна становити пів метра. При цьому кожен брусок повинен мати розмір приблизно 6 на 6 см. Якщо в приміщенні стіни абсолютно рівні і гладкі, то можна обійтися і без каркаса.

Перед обробкою треба обов'язково добре просушити деревину, помістивши її в добре провітрювану кімнату. До каркаса дерев'яні частини обладнання кріпляться в стик за допомогою цвяхів або саморізів, які розміщуються на одному рівні. Першу дошку необхідно вирівняти за допомогою будівельного рівня відносно підлоги, інакше її можна прикріпити криво.

оздоблення стелі і стін власного будинку деревиною своїми руками
Найкраще облицювання стін деревом підійде для кухні, оскільки цей природний матеріал буде вбирати сторонні запахи і сприяти підтримці оптимального рівня зволоженості повітря. Якщо потрібна обробка стін деревом в кімнатах, то рекомендується вибрати декоративні дошки, які коштують порівняно дорого, але відрізняються гарним зовнішнім виглядом і довговічністю.