Перейти до контенту

Обробка арок декоративним каменем своїми руками


► Вибір матеріалу
► Підготовчі роботи
► Виконання робіт з укладання декоративного каменю
► Декоративне оформлення арок після обробки

Створюючи інтер'єр житлового приміщення, кожен прагне до неординарності, комфортності і витонченості. Все частіше для отримання такого результату стали використовувати арки, які вважаються одним з найбільш древніх елементів інтер'єру. Але щоб арка вдало і гармонійно вписалася в задуманий інтер'єр необхідно провести досить просту роботу, таку наприклад, як обробка арки декоративним каменем. Це істотно покращить зовнішній вигляд і додасть стильності приміщенню, причому як зсередини, так і при зовнішній обробці.

Виконання робіт з оздоблення арки під силу будь-якій людині, що має елементарні знання та навички в будівельних роботах. Дотримуючись простої послідовності дій і ретельно виконуючи процедури, можна домогтися результатів при мінімумі коштів і зусиль. Як це зробити - читайте далі.

Вибір матеріалу

Перш ніж приступати до облицювання, скажемо пару слів про вибір матеріалу. Основним фактором, що впливає на ціну, є те, хочете ви використовувати штучний чи натуральний камінь для облицювання (перший в кілька разів дешевший). Штучний камінь досить чітко передає фактуру і зовнішній вигляд натурального, так що вибір тільки за вами.

Будь-який з представлених видів завдяки своїй формі простий у роботі, екологічний і не схильний до різних біологічних впливів (гниття і корозії) і не потребує особливого догляду або чищення, що в багатьох випадках досить зручно.

Якщо проводиться обробка арок зовнішніх елементів фасаду, тоді різновид каменю дійсно залежить від вкладених коштів і здатності зберігати свої захисні властивості. Застосування натурального каменю тут є більш доцільним. Крім того це забезпечує будинку необхідний архітектурний стиль.

арки з каменю фото
При внутрішніх облицювальних роботах декоративним каменем захисні властивості відходять на другий план, залишаючи критерієм вибору тільки зовнішній вигляд (фактуру, розміри). Тому, вибравши штучний декоративний камінь, можна істотно заощадити кошти.

Для обробки арок декоративним каменем краще використовувати вузьку плитку, що значно спрощує роботи по оформленні вигину арки. При декоруванні гіпсокартонних арок слід звернути увагу на вагу використовуваного декоративного каменю, адже важкий матеріал може пошкодити або деформувати поверхню.

обробка каменем
Схематично послідовність виконання робіт при обробці арок декоративним каменем виглядає наступним чином:
► підготовчі роботи;
► виконання робіт з оздоблення;
► декорування після обробки.

Підготовчі роботи

Перед початком робіт поверхня арки очищається і ґрунтується. Залишки сміття або бруду на поверхні перед нанесенням клею приведуть до того, що декоративні елементи просто відваляться. На поверхні арок, якщо вона є надто гладка, роблять насічки, завдяки яким облицювання буде утримуватись значно краще.

Також потрібно приготувати клейовий розчин, пропорції і склад якого краще уточнити заздалегідь, оскільки він залежить від типу використовуваного каменю. При цьому потрібно слідувати за вимогам виробника матеріалу.

Виконання робіт з укладання декоративного каменю

Оскільки поверхня стіни, що безпосередньо прилягає до арки, теж облицьовується, обробка починається з того, що камінь спочатку кладеться на місці стику стіни та арки в напрямку знизу-вгору (при цьому використовується будівельний рівень). Так кладеться перший ряд, а потім виконується вкладання всіх наступних рядів. Елементи кожного наступного ряду зміщуються вліво або вправо відносно елементі попереднього ряду.

Оздоблення дугоподібної секції арок починається з того, що виконується додаткова розмітка самого оздоблювального каменю (прикладається до стіни і обрізається з дотриманням радіусу арки). Місця зрізів потрібно обов'язково зашліфувати.

обробка природнім каменем
Облицювання декоративним каменем внутрішньої поверхні арки проводиться аналогічно, при необхідності елементи облицювання також надрізаються для досягнення відповідної довжини. Оздоблення завершується коли буде оброблена каменем вся поверхня.

Декоративне оформлення арок після обробки

Після закінчення кладки каменю потрібно дати час, щоб клеєний або цементний розчин добре утримував облицювальний камінь на поверхні арки. Зазвичай на це потрібно біля 2 діб (мінімум 24 години). Після цього, уникаючи зайвого тиску, шви обробляються спеціальним розчином.

Тільки після повного висихання та первинної обробки швів може застосовуватись подальше декорування під стиль приміщення або додаткове забарвлення покладеного декоративного каменю (оздоблення арки повинно бути потрібного відтінку, відповідно до кольору стін приміщення). Найзручніше такі роботи виконувати аерографом, підібравши відповідну до матеріалів фарбувальну суміш і керуючись власним естетичним смаком.

обробка декоративним каменем
Як видно описана обробка арок є досить проста у виконанні навіть своїми руками. Тому додати до інтер’єру такий стильний елемент приміщення, як оброблену декоративним каменем арку, не складе великих труднощів навіть для любителів будівельної справи (Але, звичайно, при відповідній акуратності і дотриманні послідовності робіт).