Перейти до контенту

Облицювання фасаду керамогранітом своїми руками


► Переваги і недоліки обробки керамогранітом
► Способи обробки фасадів керамогранітом
► Вентильований фасад з керамограніту
► Догляд за фасадом з керамограніту

Про високу міцність кам'яних, бетонних і цегляних стін знає кожна людина. Проте всі будинки, побудовані з перерахованих будматеріалів, вимагають чистової обробки фасадів, яка крім витонченості та естетичності, буде забезпечувати захист фасаду будинку від несприятливих атмосферних впливів.

Технологія облицювання зовнішніх стін будівель може бути різною. Відповідно відрізнятися буде ціна матеріалів та загальна вартість роботи, яку вкаже підрядник. При цьому бажано вибрати той спосіб облицювання будинку, який забезпечить значну економію грошей при максимальній довговічності кінцевого результату без втрати якості та зовнішньої привабливості будівлі. Ще краще, якщо частина робіт може бути виконана власноруч. Однією з таких оздоблювальних технологій є обробка стін будівель керамогранітом. Її вартість доступна буквально для всіх власників приватних будинків, а всі етапи робіт можуть проводитися без допомоги фахівців.

керамограніт для облицювання фасаду
Облицювання фасадів будинків керамогранітними плитами передбачає досягнення чудового сучасного стильного дизайну при найменших затратах. В результаті будівлі виходять не тільки красивими зовні, але й чудово захищеними від несприятливих впливів природних факторів.

Переваги і недоліки обробки керамогранітом

В принципі, облицювальний матеріал для стін і фасадів будинків є аналогом верхнього одягу людини, оскільки він виконує приблизно таку ж функцію. Як і люди, будинки зазвичай відрізняються один від одного не тільки конфігурацією і розмірами, але й зовнішнім «одягом». Сьогодні на ринку доступні як дешеві, так і досить дорогі оздоблювальні матеріали. Одні з них характеризуються виразністю, а інші виглядають досить скромно. Різним може бути й рівень захисту від оточуючих факторів. І серед такого величезного вибору облицювання для фасадів керамогранітом користується, мабуть, максимальним попитом у власників житла та комерційної нерухомості.

Давайте розглянемо перелік головних переваг керамогранітного облицювання фасадів, а також оцінимо негативні характеристики даного рішення.

Виходить суттєве зменшення грошових і часових витрат на експлуатацію та обслуговування споруди. Враховуючи навіть той факт, що ціна даного обробного матеріалу є порівняно високою, керамогранітне облицювання фасадів будинків - це вигідний варіант, так як в майбутньому власник будинку звільняється від грошових витрат, які можуть бути необхідні для ремонтних робіт.

переваги і недоліки керамогранітної обшивки стін
Облицювання фасаду керамогранітом - це один з найбільш оптимальних способів захисту стін від передчасного руйнування. Як відомо, цей матеріал є одним з найбільш міцних, а технологія його кріплення за своїм рівнем складності доступна будь-якій людині. Керамограніт не боїться стрибків температури, вологості та впливу агресивних хімічних сполук, тому облицювання будинку буде безвідмовно виконувати свої функції протягом багатьох років без догляду та ремонту.

Керамограніт дає можливість радикально змінити зовнішній вигляд будинку. Це забезпечується широким достатком відтінків і текстур матеріалу. Деякі з них можна побачити вище на фото. При настільки широкому розмаїтті для вибору загальна вартість обшивки стін керамогранітом практично не буде змінюватися, оскільки ціна всіх відтінків цього матеріалу майже однакова.

Всередині приміщень значно покращується мікроклімат, що без сумніву є наслідком монтажу навісного фасаду з керамограніту. Житло стає більш затишним і комфортним. Крім того, завдяки потовщенню стін, яке позитивно впливає на їх теплоізоляцію, вартість комунальних платежів зменшиться.

Що стосується недоліків цього облицювального матеріалу, їх всього два - велика вага керамічних гранітних плит і порівняно висока вартість робіт, якщо мова йде про виконання монтажу підрядником.

Способи обробки фасадів керамогранітом

В будівельній справі відомі два способи обробки фасадів житлових будинків і промислових будівель керамогранітними плитами: наклеювання на поверхню фасаду та навісний монтаж так званих вентильованих фасадів. Останній спосіб трохи складніший за своєю технологією, але забезпечує досягнення кращих теплоізоляційних та кліматичних показників.

Технологія наклеювання керамограніту на стіни фасаду по суті не відрізняється від облицювання підлоги і стін керамічною плиткою або аналогічними штучними оздоблювальними матеріалами. Єдиною відмінністю є більш точний вибір клейової суміші. Необхідно пам'ятати, що керамогранітне облицювання фасадів будинків повинно витримувати спеку літом і сильний мороз в зимовий період.

Ці негативні фактори ще більше поглиблюються в місцевості з високою вологістю і великою кількістю атмосферних опадів. При виборі суміші, яка нестійка до перепадів температури, керамограніт буде з часом відставати, що призведе в найближчому майбутньому до руйнування покриття. Тому перелік матеріалів повинен складатися із врахуванням даних вимог. Також необхідно відзначити, що цей спосіб облицювання фасаду будівлі керамогранітом зазвичай використовується тільки для цоколів і фундаментів, а оздоблення стін виконується описаним нижче способом.

Виконання облицювальних робіт необхідно проводити виключно при плюсовій температурі повітря. В іншому випадку ризик негативних наслідків значно підвищується.

Вентильований фасад з керамограніту

Цей метод хороший в тому аспекті, що його монтаж своїми руками виконується набагато простіше і легше. При цьому стіни будинку вийдуть добре утепленими, що вважається характерною особливістю і важливою перевагою всіх різновидів вентильованих фасадів. Звичайно, вартість при цьому вийде більш високою, ніж при звичайному обклеюванні стін керамогранітом, проте витрати повністю себе виправдовують. Крім цього, така технологія облицювання стін будівельних конструкцій давно вже відпрацьована до найдрібніших нюансів. Давайте коротко розглянемо хід виконання цих робіт. Більш докладно з методом облицювання фасадів керамогранітом можна ознайомитись, спостерігаючи безпосередньо за ходом виконання таких робіт досвідченими спеціалістами.

способи кріплення плит керамограніту
По суті основу конструкції складає прикріплений до поверхні фасаду несучий каркас. На каркас кріпляться керамогранітні плити. При бажанні додатково утеплити будинок на поверхню стін всередині каркасу наноситься (кріпиться) один або декілька шарів теплоізоляції, у якості якої зазвичай виступають листи пінопласту, кам'яної або мінеральної вати. При цьому головне пам'ятати, що між тильною стороною керамограніту і поверхнею теплоізоляції повинен бути вільний повітряний зазор, ширина якого звичайно становить від 2 до 4 см.

схема вентильованого фасаду з керамограніту
Вказаний проміжок повинен забезпечити рух повітря в напрямку знизу-вгору всередині вентильованого фасаду. Це необхідно для виведення вологи зсередини конструкції і захисту будинку від перегріву в спекотні літні дні.

обробка стін будинку керамогранітом своїми руками
Монтаж керамогранітних плит може бути двох типів: прихованим і видимим. У разі видимого монтажу кріплення виступають над поверхнею облицювального матеріалу, а сам каркас конструкції виготовлений з Т-подібного профілю, до якого облицювання кріпиться клямрами, саморізами або заклепками. Після завершення оздоблювальних робіт всі виступаючі елементи фарбуються в колір керамограніту.

Догляд за фасадом з керамограніту

Догляд в основному полягатиме в сезонному очищенні поверхні облицювального матеріалу. Незважаючи на високі технологічні властивості керамограніту, після облицювання фасадів будівель цим матеріалом на його поверхню буде осідати пил і бруд, які завжди присутні в навколишньому середовищі. Захистити від забруднення поверхню стін фасаду, на жаль, не вийде, проте періодичне очищення фасаду дозволить підтримувати привабливий зовнішній вигляд стін впродовж тривалого часу. Для цього буде потрібно тільки невелика м'яка щітка. Також відзначимо, що чистити керамограніт частіше 2 разів на рік (весною і літом) не рекомендується.

На закінчення залишилося лише нагадати, що більшість майстрів рекомендують застосовувати для зовнішніх оздоблювальних робіт саме керамограніт. В чудових якостях такого облицювання фасаду переконалися сьогодні тисячі власників приватних будинків, які інвестували гроші в цей чудовий матеріал. Дуже важливо і те, що обробку зовнішніх стін будівлі керамогранітом при бажанні можна виконати власними руками, використовуючи елементарний будівельний інструмент.