Перейти до контенту

Наклеювання пінопластової плитки на стелю


► Як розмітити стелю під плитку?
► Розрахунок матеріалу
► Процес наклеювання плитки на стелю

Чому саме пінопластова плитка? Все дуже просто, даний спосіб облицювання стелі сьогодні вважається одним з найбільш доступних і нескладних. При цьому є можливість заощадити не тільки на будівельних матеріалах, але й на оплаті роботи, яку при бажанні можна виконати своїми руками. Головне знати, з чого необхідно почати і яким моментам приділити максимум уваги.

Насамперед потрібно ретельно очистити робочу поверхню, щоб покращити зчеплення між плиткою і стелею. Для цього необхідно зняти залишки побілки та поґрунтувати всю поверхню клеєм ПВА з водою. Таку ґрунтовку можна підготувати своїми руками, вливши у 5 літрів води 1 літру клею ПВА. Отриману рідину ретельно перемішують і наносять на робочу поверхню помазком або валиком, яку попередньо вирівнюють за допомогою шпаклівки. Але перед тим як клеїти стельову плитку, потрібно обов'язково зробити розмітку робочої поверхні.

Як розмітити стелю під плитку?

Для розмітки стелі під плитку вам знадобляться: рулетка, нитка, скотч та канцелярський ніж. Найбільш популярна діагональна і паралельна розмітки. Для їх виконання не вимагаються ніякі інженерні навички, все досить просто.

В першому випадку розмітка проводиться таким чином, щоб на стелі виміряти центр, від якого проводять дві перпендикулярні одна одній лінії (одна вздовж стелі, інша - поперек). Вони повинні обов’язково утворювати кут 90 градусів. Потім отримані кути розділяють ще двома діагональними лініями так, щоб вийшло вісім кутів по 45 градусів. Для зручності можна видалити допоміжні перпендикулярні лінії та залишити тільки діагональні. Якщо кімната має форму квадрата, то можна з'єднати діагональні кути скотчем, тим самим визначивши центр.

В другому випадку розмітка здійснюється так, щоб стелю поділити поздовжніми лініями, незалежно від того, яка її форма (квадратна чи прямокутна). Крок між лініями залежить від сторони стельової плитки. Як правило, він становить п'ятдесят сантиметрів. В якості альтернативи можна розмітити стелю у вигляді шахової дошки або застосувати комбіновану розмітку.

пінопластові плити для стелі

Розрахунок матеріалу

Розрахунок кількості матеріалу не вимагає особливих знань математики. Для цього треба поділити площу приміщення на площу однієї плитки, яка в більшості випадків становить 0,25 квадратного метра. По можливості треба купити на 10-15% матеріалу більше, ніж потрібно.

Як клеїти стельову плитку, щоб заощадити кошти на клеї? Для цього можна замінити дорогі рідкі цвяхи на прозорий клей з гумовою основою. Його витрата значно менша, але перед приклеюванням плитки до стелі клей необхідно трохи підсушувати.

Процес наклеювання плитки на стелю

Наклеювання пінопластової плитки на стелю проводитися від центру кімнати або від люстри (вони знаходяться завжди приблизно в центрі). Рідше плитку починають клеїти від однієї стіни до іншої. В такому випадку існує ризик того, що утворюються зазори, тому краще всього користуватися першим способом.

пінопласт на стелю, обробка стелі пінопластовими панелями
Розведений клей за допомогою помазка наноситься на плитку, але робиться це дуже економно. Всю поверхню плитки не змащують, а накладають клей тільки в центру та по краях тонкими лініями. При цьому відступ від краю плитки до клею повинен становити 2-3 сантиметри, щоб після притискання плитки до стелі клей не просочувався через шви назовні. Намащену клеєм плитку акуратно притуляють до стелі і вирівнюють згідно з наявною розміткою. Після цього матеріал нерухомо фіксується.

Деяка стельова плитка з малюнком на тильній стороні має спеціальні стрілки для правильного відтворення малюнка. Якщо ви маєте справу з плиткою без малюнка, то клеїти її можна в будь-якій послідовності.

Останнім кроком оздоблення стелі пінопластовою плиткою буде наклеювання по периметру стелі пінопластового багету (стельового плінтуса), що забезпечує всій виконаній роботі довершений вигляд.