Перейти до контенту

Монтаж рейкової стелі своїми руками


► Різновиди рейкових стель
► Переваги рейкових підвісних стель
► Монтаж рейкової стелі своїми руками

Рейкову стелю можна назвати порівняно новим оздоблювальним матеріалом на нашому будівельному ринку. Монтаж рейкової стелі своїми руками цілком під силу будь-якому домашньому майстру, який має мінімальні навички виконання будівельних робіт. Дотримуючись рекомендацій та пояснень, які ви знайдете нижче у статті, можна буде кардинально змінити зовнішній вигляд стелі.

Складання стелі з рейок починається з того, що майстер вибирає, який вид підвісної системи його влаштовує, виходячи з характеристик, переваг та зовнішнього вигляду. На даний момент існує всього декілька типів рейкових стель: відриті, закриті та безщілинні. Кожен з них є відмінним рішенням для декорування поверхні перекриття у ванні, на веранді або в інших приміщеннях, де постійно підтримується високий рівень вологості.

рейкова стеля фото

Різновиди рейкових стель

Перш ніж приступити до монтажу рейкової стелі своїми руками, варто ознайомитись з різновидами таких конструкцій.

Відкритий тип рейкової стелі має вузькі проміжки, які розташовані між рейками. Через них добре проглядаються несучі траверси. Цей тип стелі ідеальний для приміщень з високими стінами і пристойною площею. Він допомагає створити правильну вентиляцію, якщо в систему вставити міжрейкові вставки.

Закритий тип складається з рейок, що стикуються одна з одною. Таким чином вони створюють суцільну поверхню без проміжків. Тому відпадає необхідність використовувати міжрейкові вставки. Але для швидкого і правильного монтажу потрібні траверси.

Безщілинний тип стелі представляє собою планки, які монтуються впритул одна до одної. Зазорів між планками бути не повинно. Рейкові стелі такого типу потребують для монтажу застосування траверс, за допомогою яких рейки закріплюються виступами з іншого боку.

Переваги рейкових підвісних стель

Головна їхня перевага - функціональність. Кріплення рейкової стелі своїми руками здійснюється за пару годин, приховуючи електропроводку та інші інженерні комунікації всередині конструкції. До того ж, до них завжди можна відкрити доступ. Крім цього вони вогнестійкі та вологостійкі, а значить, рейкові стелі незамінні в місцях, де висуваються високі вимоги з пожежної безпеки. Без них не обійтися в таких приміщеннях, як басейни, санвузли, кухні та підвали.

Також до переваг рейкових підвісних стель відносяться перелічені нижче властивості.

▼ Екологічність: на них ніколи не буде утворюватися цвіль;
▼ Освітлення: при правильній установці освітлювальних приладів по всій їх площі можна домогтися візуального збільшення простору;
▼ Довговічність: безліч випробувань підтвердили той факт, що рейкові стелі запросто прослужать більше 50 років.

Монтаж рейкової стелі своїми руками

Коли ви будете робити монтаж рейкових стель своїми руками, спочатку зробіть розмітку по периметру для установки торцевого профілю. Після цього закріпіть шину з рейками, яка не повинна примикати до торцевого профілю надто щільно. Краще якщо вона буде перебувати в підвішеному стані, адже їй належить виконувати несучу функцію. Через те, що профілі бувають різних розмірів, залишки слід відрізати ножицями, які ріжуть метал. На заздалегідь підготовлений каркас вкладають панелі. Вони вставляються в паз кожної несучої шини і защіпаються.

малюнок рейкової стелі
Під час монтажу рейкової стелі своїми руками, вам не потрібно буде очищати або вирівнювати поверхню, а це великий плюс. А тепер давайте докладніше зупинимося на кожному етапі монтажу рейкових стель. Звісно, спочатку слід підготувати весь необхідний інструмент, який може знадобитись при кріпленні такої конструкції.

інструменти для монтажу рейкової стелі
Робота з монтажу рейкової стелі починається з установки та кріплення кутового профілю, який називається пристінний кут (кутник). Це елемент, який потрібно встановити і закріпити з самого початку. Він допомагає зафіксувати горизонтальний рівень і висоту стелі по всьому периметру приміщення. Це найкращий спосіб закрити стик між стіною і металевими рейками. Його розмір зазвичай не перевищує 3 метрів в довжину.

кріплення профілю до стіни своїми руками
Далі необхідно встановити несучі шини (траверси). Відразу з'ясуєте, в якому напрямку будуть встановлюватися рейки. Зазвичай це робиться перпендикулярно до шин. Шини підвішують, використовуючи спеціальні підвіси, які мають можливість регулювання висоти. Власне підвісна стеля й отримала свою назву завдяки застосуванню системи підвісі. Однак всі шини повинні знаходитися на одному рівні. Якщо знадобиться вирівняти площину, необхідно використати набір підкладок.

Після того як каркас буде готовий, подальший монтаж рейкової стелі передбачає установку металевих рейок. В обов'язковому порядку потрібно буде обрізати рейки відповідно до розмірів стелі в приміщенні. Край рейок повинен спиратися на кутник, а самі рейки прищеплюються до траверс по всій довжині. Таким чином в суцільний каркас збираються всі планки рейкової стелі.

рейкова металева стеля конструкція фото
Останній етап - це вставка щілинних профілів. Він актуальний тільки для відкритого типу стелі. Щілинний профіль є декоративним елементом. При монтажі рейкової стелі своїми руками ним займаються в самому кінці установки. Він обрізається по довжині рейок і дуже легко встановлюється. Для цього достатньо натиснути на щілинний профіль, щоб він утворив розпірку між двома сусідніми рейками.

Отже ви вже переконалися, що складання рейкової стелі, як і обшивку пластиковими панелями, можна виконати власноруч досить швидко і просто. Для закріплення знань по установці рейкових стель можете ще раз переглянути поради у статті та фото, які допоможуть вам візуально уявити процес установки рейкової стелі.