► Переваги міжкімнатних скляних дверей
► Міжкімнатні скляні двері маятникового типу
► Орні скляні двері
► Розсувні скляні двері
Міжкімнатні скляні двері, не поспішаючи, але впевнено завойовують серця споживачів, поселяючись все в більшій кількості будинків. Скляні двері об'єднують в собі два несумісних поняття. Скло, як відомо, крихке, а двері у багатьох асоціюються з щільним зачиненням та іншими діями, які на перший погляд є несумісні з таким делікатним матеріалом, як скло. Але досягнення сучасної скляної промисловості геть спростували стереотип про крихкість скла.
Сучасні міжкімнатні скляні двері виготовляються з товстого скляного листа товщиною 8, 10 або 12 мм, який пройшов термічне загартування за новітніми технологіями. Після гартування міцність скла зростає на 300-400 % і розбити його майже неможливо, навіть якщо поставити собі таку мету. А якщо раптом в результаті надзвичайної ситуації скляне дверне полотно розіб'ється, то скло розпадеться на крихітні округлі частинки, які не здатні завдати здоров'ю ніякої шкоди.
Переваги міжкімнатних скляних дверей
Чому при наявному широкому розмаїтті видів міжкімнатних дверей багато споживачів вибирають саме скляні? Тому, що вони характеризуються унікальними особливостями, які властиві їх конкурентам.
Скляні дверні полотна пропускають максимум світла, тому вони є найкращим вибором для дверних прорізів, що виходять в коридори та холи без вікон. Кілька таких дверей, які ведуть у темний хол зі світлих кімнат, дадуть можливість сонячним променям проникнути в найтемніші кути і дозволять обходитися в цьому приміщенні у денний час без штучного освітлення. Але головні переваги міжкімнатних скляних дверей, звичайно, не в економії електроенергії. Вони візуально збільшують простір, об'єднуючи приміщення воєдино, створюють враження урочистості та легкості.
Міжкімнатні скляні двері часто обирають любителі сучасних стилів інтер'єру, зокрема стилю Hi-Tech. Дійсно, важко підібрати інший тип міжкімнатних дверних конструкцій, який би так точно відповідав цьому стилю.
Ще одна перевага скляних дверей - їх абсолютна вологостійкість. Завдяки цій чудовій властивості міжкімнатні скляні двері можна встановлювати в приміщеннях з будь-яким ступенем вологості, не побоюючись того, що вони якимось чином постраждають від пари, конденсату або водяних бризок. Ідеальна стійкість до вологи також обумовлює легкість догляду за цим типом дверних конструкцій, адже чистити їх та мити простіше простого.
Міжкімнатні скляні двері можна сміливо ставити у ванній кімнаті та санвузлі – найбільш вологих приміщення будинку. Якщо бентежить те, що крізь дверне полотно буде проглядатися те, що відбувається в приміщеннях, призначених для інтимних процедур, можна вирішити цю проблему, вибравши непрозорий матовий варіант скляних дверей.
Не можна обійти стороною таку важливу перевагу міжкімнатних дверей, як розмаїття варіантів дизайну. Навряд чи який-небудь інший вид дверного сімейства зможе конкурувати з ними за цим показником. Матові, прозорі та комбіновані, глянцеві та текстуровані, будь-яких кольорів та відтінків, декоровані малюнками та приклеєними оплавленими елементами - варіантів дизайну скляних міжкімнатних дверей існує незліченна кількість, обмежити які може тільки фантазія дизайнера та гаманець покупця.
Встановлення міжкімнатних дверей своїми руками зі скла може здатися на перший погляд досить простим технологічним процесом, але все-таки ми радимо доручити цю роботу професіоналам. Це вбереже ваш час і нерви.
Міжкімнатні скляні двері маятникового типу
Скляні двері даного виду можуть відкриватися щодо дверного отвору як назовні, так і всередину. Найчастіше вони використовуються в громадських приміщеннях, де висока прохідність, але будуть доречні і в житлових будинках. Обертаються вони навколо вертикальної осі, яка своїми кінцями кріпиться зверху до стелі (або верхнього торця отвору), а знизу до підлоги. Скляні двері можуть бути як з двома полотнами, так і з одним. Такі конструкції в обов'язковому порядку оснащуються підлоговими дверними дотягувачами, які виконують декілька функцій: забезпечують плавність закриття дверей, повертають відкриті двері в закрите положення, при необхідності фіксують дверне полотно у відкритому стані під заданим кутом до отвору.
Маятникові двері зазвичай встановлюють без дверної коробки, безпосередньо в проріз, що дозволяє легко комбінувати їх з гіпсокартонними перегородками.
Орні скляні двері
На противагу маятниковій конструкції орні двері можуть відкриватися тільки в одну сторону. Встановлюються вони або в дверну коробку, або безпосередньо в дверний проріз на двох або трьох завісах. Дверна коробка може виготовлятися з алюмінію, дерева або МДФ.
Цей варіант також передбачає можливість монтажу дверей арочного типу, що додають приміщенню ще більше шарму та вишуканості.
Розсувні скляні двері
Основна перевага розсувних скляних конструкцій в тому, що вони при відкритті не займають місця, плавно переміщаючись уздовж стіни або перегородки. Це дозволяє більш економно використовувати простір приміщень, розміщуючи меблі в тих місцях, де їх неможливо було б поставити при наявності дверей орної або маятникової конструкції.
Конструкція розсувних скляних дверей передбачає відсутність на підлозі будь-яких направляючих та порогів. Направляюча, по якій ковзають ролики дверного полотна, кріпиться у верхній частині дверного отвору, залишаючи підлогу гладкою.
Управління розсувними дверима може здійснюватися як ручним способом, так і в автоматичному режимі. Причому другий спосіб частіше використовується не в житлових, а в громадських приміщеннях.
Міжкімнатні скляні двері чарівним чином перетворюють приміщення, привносячи в нього потоки світла, а також атмосферу легкості та свободи. Розмаїття варіантів декору дає величезний простір фантазії та можливість підібрати скляні міжкімнатні двері під будь-який та класичний інтер'єр. Вибравши для інтер'єру свого житла міжкімнатні двері зі скла, ви продемонструєте свій вишуканий художній смак, свою сучасність.