Перейти до контенту

Матеріали для гідроізоляції – різновиди та характеристики


які бувають гідроізоляційні матеріали ► Матеріали для монтажу гідроізоляційного покриття
► Порівняння гідроізоляційних матеріалів
► Стики між збірними елементами конструкцій

Сучасні матеріали для гідроізоляції в будівництві дуже різноманітні. Це пов'язано не тільки з великою кількістю вітчизняних і зарубіжних виробників, але й з індивідуальним та комплексним підходом до кожної проблеми, пов'язаної з гідроізоляцією. При виборі матеріалів необхідно враховувати те, що рідко який виробник або продавець повідомляє про недоліки свого матеріалу, надаючи тільки позитивні характеристики. У більшості випадків найбільш оптимальним є застосування комплексу матеріалів, де кожен з них виконує певну відведену для нього функцію.

Асортимент гідроізоляційних і допоміжних матеріалів можна розділити на:

матеріали для влаштування гідроізоляційного покриття;
матеріали для гідроізоляції швів, тріщин і т.п;
матеріали для підвищення водонепроникності бетону;
► ін'єкційні матеріали для відновлення і ремонту гідроізоляції.

Матеріали для монтажу гідроізоляційного покриття

захист фундамента будинку від вологи На практиці для гідроізоляції підземних частин будівель і споруд використовують:

► обмазувальні матеріали (на бітумній, полімерній або цементній основі);
бітумні мембрани (рулонні матеріали);
полімерні мембрани (монтовані рулонні матеріали);
► бентонітові мати (монтовані матеріали на основі бентонітових глин).

Загальні характеристики матеріалів, що використовуються для створення гідроізоляційного покриття, наведені в таблиці.

Порівняння гідроізоляційних матеріалів

Слід враховувати, що навіть правильний вибір матеріалу не гарантує повністю якість виконання гідроізоляційних робіт. На нього впливає безліч факторів, включаючи: конструктивні особливості споруди, кваліфікацію кадрів, якість підготовчих робіт та ін. Тривале функціонування гідроізоляції може бути забезпечено тільки при наявності дренажу (внутрішнього або зовнішнього).

порівняння характеристик гідроізоляційних матеріалів

У будь-якій підземній або заглибленій споруді має бути передбачено водовідведення, яке повинно містити наявність відповідних рішень: ухили, водозбірники, трубопроводи, перекачувальні насосні станції. Уникнути конденсації вологи в конструкціях можна тільки при наявності теплоізоляції, вентиляції та кондиціонування повітря.

Стики між збірними елементами конструкцій

Досить часто для будівництва фундаментів або підвальних приміщень використовують залізобетонні блоки. В цьому випадку проблемним місцем є стики між ними. Стики між елементами конструкцій заповняють та герметизують за допомогою дрібнозернистих цементно-піщаних розчинів. Однак при цьому створюються холодні (технологічні) шви, які в свою чергу представляють собою потенційне місце для протікання води.

герметизаціяшвів між блоками фундаменту

Для зниження ймовірності протікання та підвищення міцності стикових з'єднань в останні час для їх заповнення застосовують безусадочні матеріали або суміші на цементній основі, що мало розширюються. Такі матеріали мають високу міцність на стиск (від 25 до 45 МПа) і водонепроникність (W12 - W16). Однак стикові з'єднання, заповнені такими матеріалами, бажано додатково покрити гідроізоляційними проникаючими мінеральними речовинами.