► Матеріали для монтажу гідроізоляційного покриття
► Порівняння гідроізоляційних матеріалів
► Стики між збірними елементами конструкцій
Сучасні матеріали для гідроізоляції в будівництві дуже різноманітні. Це пов'язано не тільки з великою кількістю вітчизняних і зарубіжних виробників, але й з індивідуальним та комплексним підходом до кожної проблеми, пов'язаної з гідроізоляцією. При виборі матеріалів необхідно враховувати те, що рідко який виробник або продавець повідомляє про недоліки свого матеріалу, надаючи тільки позитивні характеристики. У більшості випадків найбільш оптимальним є застосування комплексу матеріалів, де кожен з них виконує певну відведену для нього функцію.
Асортимент гідроізоляційних і допоміжних матеріалів можна розділити на:
► матеріали для влаштування гідроізоляційного покриття;
► матеріали для гідроізоляції швів, тріщин і т.п;
► матеріали для підвищення водонепроникності бетону;
► ін'єкційні матеріали для відновлення і ремонту гідроізоляції.
Матеріали для монтажу гідроізоляційного покриття
На практиці для гідроізоляції підземних частин будівель і споруд використовують:
► обмазувальні матеріали (на бітумній, полімерній або цементній основі);
► бітумні мембрани (рулонні матеріали);
► полімерні мембрани (монтовані рулонні матеріали);
► бентонітові мати (монтовані матеріали на основі бентонітових глин).
Загальні характеристики матеріалів, що використовуються для створення гідроізоляційного покриття, наведені в таблиці.
Порівняння гідроізоляційних матеріалів
Слід враховувати, що навіть правильний вибір матеріалу не гарантує повністю якість виконання гідроізоляційних робіт. На нього впливає безліч факторів, включаючи: конструктивні особливості споруди, кваліфікацію кадрів, якість підготовчих робіт та ін. Тривале функціонування гідроізоляції може бути забезпечено тільки при наявності дренажу (внутрішнього або зовнішнього).
У будь-якій підземній або заглибленій споруді має бути передбачено водовідведення, яке повинно містити наявність відповідних рішень: ухили, водозбірники, трубопроводи, перекачувальні насосні станції. Уникнути конденсації вологи в конструкціях можна тільки при наявності теплоізоляції, вентиляції та кондиціонування повітря.
Стики між збірними елементами конструкцій
Досить часто для будівництва фундаментів або підвальних приміщень використовують залізобетонні блоки. В цьому випадку проблемним місцем є стики між ними. Стики між елементами конструкцій заповняють та герметизують за допомогою дрібнозернистих цементно-піщаних розчинів. Однак при цьому створюються холодні (технологічні) шви, які в свою чергу представляють собою потенційне місце для протікання води.
Для зниження ймовірності протікання та підвищення міцності стикових з'єднань в останні час для їх заповнення застосовують безусадочні матеріали або суміші на цементній основі, що мало розширюються. Такі матеріали мають високу міцність на стиск (від 25 до 45 МПа) і водонепроникність (W12 - W16). Однак стикові з'єднання, заповнені такими матеріалами, бажано додатково покрити гідроізоляційними проникаючими мінеральними речовинами.