Перейти до контенту

Фарбування шиферу своїми руками


► Фарба для шиферу - різновиди, склад, застосування
► Підготовчі роботи перед фарбуванням шиферу
► Фарбування шиферу своїми руками

Незважаючи на велике різноманіття сучасних покрівельних матеріалів, шифер все ще залишається популярним та розповсюдженим покриттям для дахів будинків та інших споруд. Проте з часом його експлуатаційні та естетичні властивості знижуються і потребують оновлення. Одним із способів продовження терміну експлуатації є поновлення декоративних і захисних властивостей шляхом фарбування шиферу, яке можна виконати своїми руками.

фарба для шиферу

Фарба для шиферу - різновиди, склад, застосування

В даний час барвники для азбестоцементних покриттів виготовляють як зарубіжні, так і вітчизняні фірми-виробники. Найбільш відповідними барвниками для шиферної покрівлі є наступні продукти:

Органорозчинний барвник для шиферу. Його підвищена стійкість до несприятливих впливів навколишнього середовища забезпечує захист шиферного покриття на багато десятиліть.

Спеціальна емаль на акриловій основі, що представляє собою рідкий пластик. Для шиферу використовується марка ПС-160, що характеризується підвищеним коефіцієнтом зносостійкості.

Силіконова емаль або кремнійорганічна фарба. До складу такого барвника входять спеціальні наповнювачі та барвники на основі силікону. Для шиферу застосовується фарба марки «КО-шифер» або емаль КО-168. Покриття, утворене такою фарбою, дуже стійке до механічних впливів, а також перешкоджає потраплянню азбестових частинок в атмосферу.

фарбування азбестового шиферу
Виробництвом таких фарб для шиферу займаються фірми в Німеччині, Польщі та інших країнах світу. Тому асортимент барвників для покрівлі з шиферу є дуже величезний. При покупці фарби для даху особливу увагу звертайте на те, щоб вона була призначена саме для шиферу.

Для використання перерахованих вище барвників при фарбуванні шиферу не потрібні якісь особливі навички роботи або спеціальне обладнання. Фарбування шиферу легко виконується своїми руками без залучення сторонньої допомоги. Далі детально розповімо про те, як це зробити правильно.

Підготовчі роботи перед фарбуванням шиферу

Перед початком проведення фарбувальних робіт поверхню шиферу необхідно очистити від бруду і рослинності, використовуючи металеву дротяну щітку або дриль зі спеціальною насадкою. Роботу необхідно проводити акуратно, щоб не пошкодити поверхню шиферу, особливо, якщо він був тривалий час в експлуатації. Для якісного очищення поверхні шиферу всі роботи необхідно проводити в суху хмарну погоду.

Після очищення шиферу необхідно виконати його повний візуальний огляд на предмет наявності невеликих проломів або тріщин. У випадку виявлення таких дефектів всі вони зашпаровуються спеціальною сумішшю, що готується з порошкового азбесту, цементу міцної марки і розведеного водою клею ПВА.

Усунувши дефекти і прибравши пил, поверхня шиферу обробляється протигрибковими препаратами. Для таких цілей можна використовувати навіть обезжирений чистий бензин. Антисептик необхідно наносити рясно для глибокого проникнення рідини в пори шиферу. Цей етап обробки даху простіше і швидше провести за допомогою розпилювального пристрою, але можна обійтися звичайним помазком. Далі, після повного висихання антисептика, проводиться ґрунтування підготовленої поверхні. Для цього використовується ґрунтовка глибокого проникнення зі спеціальним складом для забезпечення кращого зчеплення фарби з шифером та зміцнення його поверхні.

Підготовлений шифер рекомендується ґрунтувати не менше двох разів, причому другий шар ґрунтовки наноситься тільки після повного висихання першого. Після висихання ґрунтовки можна вже безпосередньо приступати до самого фарбування шиферу, вибравши фарбу та приготувавши інструменти для роботи.

Фарбування шиферу своїми руками

Набагато простіше здійснити фарбування нового шиферу, причому бажано до його укладання. У цьому випадку не доведеться проводити додаткові роботи з очищення шиферу від моху, бруду і лишайників.

фарбування шиферного даху
Покриття барвником підготовленої поверхні шиферу краще проводити в теплий день при температурі повітря не нижче +10 градусів. Перше фарбування шиферу вважається базовим. На цьому етапі необхідно ретельно фарбувати торцеві частини шиферу, а також кути і важкодоступні місця.

Потім на повністю сухий базовий шар тією ж фарбою наноситься другий фінішний шар, щоб пофарбована поверхня була однорідною, без переходів та розводів. Бажано, щоб за прогнозом погоди на наступний день не було дощу. Фарбувати шифер можна за допомогою помазка, валика, або застосовуючи фарборозпилювач. Вищеописану технологію підготовки та фарбування хвильового шиферу можна з успіхом застосувати і для робіт з плоским шифером.

Дотримання технології, а також акуратність та старанність під час фарбування покрівлі з шиферу своїми руками, дозволить обійтися без заміни покриття ще тривалий час, що значно заощадить сімейний бюджет. Досконало освоївши такий вид робіт, як фарбування шиферу своїми руками, ви надалі зможете самостійно оновлювати шиферний дах через кожні 2 - 3 роки без залучення професіоналів.