Перейти до контенту

Демонтаж натяжної стелі своїми руками


► Підготовка до зняття підвісної стелі
► Визначаємо тип натяжної стелі
► Зняття і відновлення стельового полотна
► Догляд за відновленим полотном стелі

Якщо вас затопили сусіди або ваша дитина випадково пошкодила полотно натяжної стелі, засмучуватися не варто. У цих двох і багатьох інших випадках достатньо буде виконати частковий або повний демонтаж натяжної стелі, скориставшись простим підручним інструментом. Іноді, якщо поверхня натяжної стелі не пошкоджена, можна навіть обійтися без його зняття. Враховуючи той факт, що ціна цього оздоблювального матеріалу досить висока, є сенс спробувати відновити конструкцію без заміни натягнутого полотна. Як демонтувати такого типу конструкцію - ми розповімо нижче у статті.

Як вже було сказано, демонтаж натяжної стелі не є обов'язковою мірою, якщо полотно не містить ушкоджень, у чому можна переконатися шляхом візуального огляду його поверхні при хорошому освітленні. Справа в тому, що вартість заміни плівки, враховуючи сьогоднішні кошторисні розцінки, буде досить великий, а відновлений і заново натягнутий стелю зможе прослужити ще як мінімум кілька років.

Отже, у випадку затоплення сусідами зазвичай можна взагалі обійтися без зняття плівки. Про наявність великої кількості води на зворотному боці натяжної стелі, як відомо, свідчить його прогнута (здута до низу) поверхня. Якщо ж на стелі розташовані врізні світильники або люстра, тоді взагалі знімати плівку не доведеться. Для видалення води необхідно лише повністю знеструмити приміщення, вийняти полотно з кріплення біля корпусу освітлювального приладу, і злити через отвір воду в миску або будь-яку іншу підходящу ємність. Однак в любому випадку потрібно дотримуватися певної послідовності дій, щоб відновлена стеля була придатна для подальшої експлуатації.

Підготовка до зняття підвісної стелі

Враховуючи сьогоднішні високі розцінки майстрів та вартість матеріалів, потрібно навчитися виконувати демонтаж натяжної стелі своїми руками. Справа в тому, що дану операцію, скоріше всього, доведеться здійснювати неодноразово впродовж всього терміну експлуатації стельової конструкції. Адже скільки разів доведеться заручатися допомогою фахівців - стільки разів і знадобиться платити їм за роботу, яку в принципі можна без особливих труднощів виконати удвох з братом, сином, сусідом або знайомим.

Після перегляду порад, описаних нижче в статті, підготовка до відновних робіт своїми руками займе пару десятків хвилин, та й сам демонтаж значно спроститься. Інструмент і пристрої, які необхідно підготувати, нічим не відрізняються від звичайного набору інструментів, наявних у більшості власників квартир і приватних будинків.

Отже, для демонтажних робіт з натяжною стелею вам знадобляться наступні інструменти:

► драбина або її аналог (якщо роботи будуть проводитися вдвох, тоді знадобиться дві драбини);
► набір викруток, пасатижі з видовженими губками і невеликий шпатель;
► будівельний ніж (він може і не знадобитися, але краще коли він під рукою);
► спеціальні прищіпки для утримування полотна в підвішеному стані (продаються в більшості будівельних магазинів);
► газова або електрична теплова гармата.

Необхідно також звернути увагу, що електрична теплова гармата споживає від мережі велику потужність. Якщо в квартирі слабка проводка, то вона може не витримати навантаження і перегоріти, та й розцінки на електроенергію в наші дні змушують економити. В такому випадку краще не ризикувати, адже заміна проводки коштує набагато дорожче, ніж монтаж і демонтаж натяжної стелі. Оптимальний варіант - застосування газової теплової гармати з балоном. Ціна оренди такого пристрою, враховуючи короткочасне застосування, буде незначною.

Визначаємо тип натяжної стелі

В першу чергу доведеться визначити різновид конструкції і тип полотна. Дану інформацію можна дізнатися у компанії, яка здійснювала обробку приміщення. Хоча, в крайньому випадку, це не складно визначити й самостійно. Від типу полотна і конструкції стелі буде залежати подальший процес виконання робіт. Полотно для стель може бути двох типів: тканинне безшовне або виготовлене з ПВХ плівки.

Останній тип матеріалу вимагає проведення демонтажних робіт при температурі в кімнаті близько 70 градусів. Тому без наявності теплової гармати тут не обійтися, інакше матеріал можна остаточно зіпсувати. Також необхідно пам'ятати, що демонтаж, як і монтаж ПВХ полотен виконується від країв (кутів) приміщення до його центру.

Тканинні безшовні полотна вважаються більш зручними, оскільки їм не потрібна висока температура в кімнаті. Крім того, всі роботи проводяться в напрямку від центру до кутів приміщення.

Зняття і відновлення стельового полотна

Для ПВХ полотен використовується так звана гарпунна система кріплення, яка дозволяє без особливих проблем витягти його краї при необхідності. Однак не менш часто зустрічається і клинова (штапикова) система кріплення, яка вважається універсальною. Вона застосовується для обидвох типів полотен, але за своєю специфікою є одноразовою. При такому способі фіксації матеріалу витягнути його, вийнявши штапик, без пошкодження досить складно, хоча практично це можливо. Тим не менш, цей механізм фіксації є менш дорогим, тому він набув більш широкої популярності. Зустрічається також кріплення пластиковими кліпсами, яке призначене винятково для тканинного безшовного полотна. Воно досить зручне для демонтажу, та й вартість його більш низька.

схема натяжного потолка для демонтажу своїми руками
При застосування гарпунної системи кріплення демонтаж підвісної стелі починаємо від кутів до центру. Спочатку видаляється декоративна планка, після чого пасатижами акуратно виймається з кріплення гарпун з краєм полотна. У момент захоплення гарпуна необхідно стежити, щоб випадково не притиснути разом з ним матеріал і не порвати його. Після вилучення краю полотна подальше витягування здійснюється вже своїми руками. Бажано при цьому надіти рукавички, щоб не залишити слідів на розігрітому пластику. Якщо необхідну ділянку стелі вже звільнено від полотна, тоді можна приступити до інших видів робіт.

кріплення натяжного потолка фото
Клинова (штапикова) система кріплення передбачає спочатку такий же демонтаж натяжної стелі, як і гарпунна. Потім шпателем без надмірних зусиль необхідно відігнути акуратно алюмінієвий профіль, щоб звільнився штапик. Дуже важливо стежити, щоб не було деформації багету і пошкодження матеріалу. Ціна можливої помилки - необхідність покупки нового матеріалу для стелі. Тому не рекомендується застосовувати занадто гострий шпатель. Після завершення необхідних робіт всередині конструкції підвісної стелі полотно натягується та кріпиться в зворотному порядку.

демонтаж полотна натяжного потолка своїми руками
Витягувати матеріал з клинової системи набагато легше. Для цього необхідно лише вийняти вставку, відігнути краї профілю і звільнити клин. Роботи виконуються від кутів кімнати в напрямку центру. При цьому успішність виконання робіт своїми руками буде залежати виключно від досвіду та акуратності їх виконання. Також дуже важливо, наскільки достатній припуск полотна був залишений монтажниками, які здійснювали складання конструкції. Від цього буде залежати легкість натягування при повторному кріпленні стелі. Слід також пам'ятати, що при значному натягу всі отвори під освітлювальні прилади на стелі трохи «попливуть» в ту чи іншу сторону.

ремонт натяжного потолка в домашніх умовах

Догляд за відновленим полотном стелі

Тут кількість порад буде мінімальною. Правильно вилучене і знову натягнуте полотно не вимагає зазвичай ніякої обробки. Винятком можна вважати тільки ПВХ. Часто при його повторному натягуванні на поверхні утворюються невеликі зморшки або нерівності. Для того, щоб вони зникли, потрібно всього лише добре прогріти ці місця за допомогою теплової гармати і нерівності розправляться самі.

Також необхідно пам'ятати, що при наявності тканинного полотна його слід натягувати особливо ретельно, оскільки після остаточної фіксації вирівняти поверхню вже не вийде. Як вже згадувалося вище, при цьому дуже важливий запас полотна, залишений майстрами. Більш докладно про ці та інші нюанси проведення демонтажу натяжної стелі вам можуть розповісти майстри, які займаються встановленням натяжних стель.