Перейти до контенту

Дах з профнастилу своїми руками – правильний монтаж


► Чим вигідний профнастил?
► Підготовка до монтажу профнастилу
► Монтаж даху з профнастилу своїми руками

Одним з найважливіших етапів при зведенні таких будівельних конструкцій, як заміські котеджі та власні будинки, є монтаж даху з подальшим його покриттям відповідним матеріалом. Таких покрівельних матеріалів сьогодні існує дуже багато.

будинок покритий профнастилом фото
Ви хочете знайти найкращий покрівельний матеріал? Намагаєтесь вибрати простий у монтажі, але при цьому довговічний і безпечний матеріал? Виготовлення даху з профнастилу своїми руками – це буде оптимальний вибір.

Чим вигідний профнастил?

Якщо крити дах шифером не хочеться, а грошей на якісну металочерепицю не вистачає, тоді цілком прийнятним варіантом може виявитися покрівля з профнастилу своїми руками.

Цей популярний покрівельний матеріал виготовлений з рулонної сталі методом холодного прокату. Для захисту від корозії зверху його покривають поліестером, цинком або пластизолом. Завдяки особливій конфігурації у вигляді хвиль, зовні він нагадує шифер. Хвилі можуть бути різної висоти і форми. Листи можуть мати різну товщину, ширину, довжину. Відстань між двома найвищими точками суміжних хвиль (гофр) називається висотою профнастилу. Чим вона більша - тим дах буде мати більш об'ємний вигляд.

купити профнастил для даху
Безперечними перевагами цього матеріалу є його легкість, довговічність, висока стійкість до корозії. Виробниками пропонуються листи різного забарвлення, що дозволяє без зусиль підібрати оптимальний колір, в залежності від потреб.

Підготовка до монтажу профнастилу

Процес монтажу листів профнастилу складається з декількох етапів. Перший етап підготовчий. Він полягає у підготовці підпокрівельного простору. Безумовно, покрівля з профнастилу потребує попереднього застосування гідроізоляції та пароізоляції, а також відповідного утеплення даху. Пароізоляційну плівку міцно кріплять внакладку з боку крокв, використовуючи для з'єднання спеціальну стрічку. При цьому слід уважно стежити за цілісністю плівки. Якщо після укладання виявлені розриви, то їх слід усунути за допомогою герметика та клейкої стрічки.

під готовка даху під покриття профнастилом
Зверху на пароізоляцію вкладають теплоізоляційний матеріал, зверху на який вкладається останній шар - гідроізоляційне полотно. Обов'язково потрібно забезпечити природну вентиляцію за рахунок спеціальних щілин у карнизі, а також гусака на даху. Після завершення монтажу гідроізоляції виготовляється обрешітка. Для цього застосовують оброблені антисептиком бруски або дошки, вкладаючи їх з кроком приблизно 0,5 метра.

Немаловажним етапом підготовки є виконання заходів щодо збереження цілісності листів під час їх підйому на дах та в процесі кріплення. При сильному вітрі здійснення робіт краще відкласти.

Для того, щоб розрахувати необхідну кількість листів профнастилу, потрібно уточнити всі параметри майбутнього даху – його площу, кут нахилу скатів, сумарні довжини окремих елементів (гусаків, карнизних і фронтальних звисів, розжолобків, снігозатримувачів).

Дуже важливо, особливо якщо виготовляється дах з профнастилу своїми руками вперше, врахувати параметри листа, тобто, його довжину, ширину і корисну площу.

При виконанні робіт з монтажу листів знадобляться такі інструменти:

► дриль з набором свердел і насадка з комплектом ножів для різання металу;
► ножиці для металу (якщо товщина листів не більше 0,6 мм);
► ножівка для дерева (бажано з дрібними зубами);
► ножівка для металу;
► електролобзик з набором полотен.

Крім цього, будуть потрібні: молоток, довга рейка, шнур, рулетка, кліщі для гофри. А ось застосовувати болгарку або інші інструменти з абразивними покриттями не рекомендується.

Монтаж даху з профнастилу своїми руками

Процес монтажу завжди починається з торця в напрямку перпендикулярному до карнизу. Він включає в себе наступні етапи.

Установку та щільне закріплення карнизної планки. Потім розташовується сам лист профнастилу і кріпиться до обрешітки саморізами в нижній частині хвилі. На 1 квадратний метр листа в середньому знадобиться 6-10 спеціальних саморізів з неопреновими прокладками. Їх не потрібно дуже сильно затягувати, інакше порушиться герметичність.

кріплення профнастилу на даху
Наступний лист монтується так, щоб він перекривав по хвилі попередній. Накладку роблять на половину хвилі профілю. У місцях прогину хвилі закріплюють саморізи. Зсередини стики закривають ущільнюючою стрічкою, планками і герметизують бітумною мастикою. Слід приділити цьому особливу увагу.

При вкладанні останнього листа робиться максимальна накладка. З торцевою планкою вона повинна становити не менше 15 см. Наприкінці кріпляться планки для снігозатримання, для захисту примикань покрівлі до стін від пилу і вологи.

дах з профнастилу своїми руками
Таким чином, дотримуючись вищенаведених порад, весь процес монтажу покрівлі буде виконаний правильно і якісно. Новачкам рекомендуємо детально ознайомитись з поясненнями по виготовленні даху з профнастилу, і тільки потім приступати до виконання роботи. Пам'ятайте, що тільки грамотний монтаж покрівлі своїми руками гарантує надійність і довговічність будинку, а також виключає необхідність проведення будь-якого його ремонту надалі.