Перейти до контенту

Циклювання дерев’яної підлоги своїми руками


► Інструменти для циклювання підлоги
► Підготовка до шліфування підлоги
► Циклювання дерев'яної підлоги своїми руками
► Машинний спосіб циклювання паркету
► Ручне циклювання підлоги

Циклювання дерев'яної підлоги - дорогий, але й найефективніший спосіб повернути підлозі первісну красу. На відміну від решти способів ремонту, таких як вирівнювання, фарбування, лакування, він вирішує відразу всі завдання найрадикальнішим чином. При циклюванні або шліфовці знімається верхній пошкоджений або просто зношений шар.

Циклювання рекомендується для будь-яких дерев'яних покриттів, включаючи і підлогу з дошок. Особливо рекомендується шліфування для паркету. Оптимальне рішення цієї проблеми - запросити професійних працівників, у яких є всі необхідні інструменти та спеціальне обладнання. Однак циклювання дерев'яних підлог не така вже й складна процедура, як це може здатися. Досить дотримуватися ряду простих, але необхідних до виконання рекомендацій, щоб здійснити цю роботу своїми силами і заощадити гроші.

способи циклювання паркету своїми руками

Інструменти для циклювання підлоги

Для того, щоб виконати циклювання дерев'яної підлоги самостійно, знадобляться перелічені нижче інструменти і пристрої.

Циклювальна машина - головний інструмент шліфування. Для побутових потреб використовується барабанна шліфувальна машина зі знімною абразивної стрічкою. Ціна такого роду обладнання досить висока. Якщо передбачається ремонт підлоги тільки в одній квартирі чи невеликому котеджі, то купувати таке дороге обладнання немає сенсу. Ціна оренди апарату за добу є досить доступна, тому для обробки 2 - 3 кімнат у звичайній типовій квартирі одного дня буде достатньо.

Кутова циклювальна машина - звичайна барабанна машина не в змозі обробити кути в приміщенні. Коли справа стосується дорогого покриття з масиву або паркету, то не варто економити на вартості кутового циклювання, інакше можна отримати незадовільний результат.

▼ Пилосос - абразивний інструмент подрібнює верхній шар і утворює дуже дрібний пил. Після закінчення робіт його слід зібрати пилососом.

▼ Ручна цикля - простий механічний пристрій для шліфування. Ціна його досить низька, але тривалість ручної роботи та її трудомісткість дуже великі. На сьогоднішній день таким методом обробляють тільки недоступні ділянки.

▼ Наждачний папір - із зернистістю від 40 до 120.

Також знадобиться уайт-спірит, ганчірка або губка, шпаклівка і клей, якщо буде потрібно обробити щілини.

Підготовка до шліфування підлоги

Перед початком робіт з приміщення виноситься всі меблі. Великі або стаціонарні предмети закриваються поліетиленовою плівкою, стики фіксуються скотчем. Пил при шліфуванні дуже дрібний і буде проникати у найменші щілини.

Якщо стіни покриті матеріалом, який можна мити (спеціальні шпалери, водостійка фарба, штукатурка), то захищати їх не потрібно. В іншому випадку стіни слід також покрити плівкою на висоту близько 1 м від рівня підлоги. Вартість плівки невелика, а оберігає вона від пилу досить ефективно, відвертаючи ймовірність серйозного збитку.

підготовка паркету до циклювання
Далі перевіряється стан підлоги. Якщо виявлені дефектні дошки з гнилими ділянками, червоточинами, прогинами, тріщинами, їх потрібно буде замінити. Якщо було знайдено щілини, то між дошками вставляються тонкі дерев'яні рейки, попередньо змащені клеєм.

попередня підготовка дерев'яної підлоги до циклювання
У цьому випадку потрібно почекати доки клей повністю засохне і вирівняти покриття, працюючи рубанком, а потім наждачним папером. Також слід демонтувати плінтус. Виступаючі капелюшки цвяхів добиваються молотком. Поверхня підлоги прибирається пилососом. За допомогою уайт-спіриту і губки знімається захисний шар мастики, якщо він був колись нанесений.

Циклювання дерев'яної підлоги своїми руками

Вартість такої роботи залежить від характеру поверхні (паркет, художній паркет, суцільні дерев’яні дошки), від типу вживаного обладнання, обсягу робіт та місця проживання. Ціна шліфування дерев'яної підлоги без покриття лаком за квадратний метр коливається в досить широкому діапазоні та в різних містах може суттєво відрізнятися. Проте використання професійного інструменту дозволяє провести куди більший обсяг робіт за короткий час. Коли мова йде про шліфування підлоги у двокімнатній квартирі, то можна обійтися і власними силами.

Машинний спосіб циклювання паркету

Вартість ремонту підлоги в цьому випадку обчислюється як ціна за оренду апарату в сумі зі спожитою ним електроенергією.

циклювання підлоги шліфмашиною

Під час шліфування необхідно закрити двері в інше приміщення і відкрити вікно для провітрювання. Потрібно надягти окуляри, респіратор або хоча б марлеву маску і навушники, бо рівень шуму циклювальної машини є дуже високий.

наждачний папір для шліфмашини до паркету

В барабан вставляється наждачний папір з великим зерном. Циклювання починають з кута і переміщаються уздовж стіни. Під час зупинки і при повороті апарат потрібно нахиляти назад, щоб уникнути подряпин. Наступна смуга шліфується паралельно попередній з перекриттям у 4-5 см.

Пилозбірник необхідно періодично перевіряти і змінювати. Також слід звертати увагу на наждачний папір. Якщо він порвався або витерся, значить, його необхідно замінити. Потім обробка повторюється перпендикулярно початкового напрямку.

циклювання паркету шліфувальною машиною

На наступному етапі в барабан вставляється середньозернистий папір і підлога циклюється вдруге. Кожне наступне шліфування обов’язково проводиться перпендикулярно попередньому напрямку. Остання обробка наждачним папером з дрібним зерном повинна виконуватися вздовж дошок. Після завершення циклювання поверхня підлоги очищається пилососом.

Не варто починати оздоблювальні роботи відразу після шліфування. Рекомендується через добу очистити підлогу ще раз, протерти уайт-спіритом, а потім вже лакувати.

Ручне циклювання підлоги

Ручний спосіб виконання робіт, звичайно ж, не порівняєш з машинним, однак і він має право на існування у випадку обмеженості фінансів або невеликих площ. Існує кілька методів ручного циклювання.

З допомогою циклі - пристрій, який найчастіше застосовується для обробки невеликих ділянок, наприклад, кута або підлоги в ніші. Так як робоча поверхня інструменту невелика, то обробити велику площу таким способом надзвичайно важко.

пристрій для ручного циклювання дерев'яної підлоги

Шліфування наждачним папером - як не дивно, але такий метод вимагає менше часу, та й вартість наждачного паперу більш ніж доступна. Досвідчені домашні майстри застосовують спосіб шліфування ногами, який нагадує натиранням паркету, однак замість щітки кріпиться наждачний папір. Ціна при цьому визначається кількістю використаного наждачного паперу.

Технологія циклювання дерев'яної фарбованої підлоги ручним методом не відрізняється від машинної. При цьому обробляти потрібно смуги, а не квадрати, і дотримуватися напрямку.

Циклювання дерев'яної підлоги своїми руками проводиться в міру зносу покриття. Багато в чому це залежить від якості деревини. Так, наприклад, м'які породи зношуються швидше, ніж тверді. Також має значення інтенсивність використання приміщення. Паркет, наприклад, не рекомендується використовувати в громадських приміщеннях з інтенсивним рухом, таких як кінотеатр, танцювальний зал, оскільки дерево не зможи витримати таких великих навантажень.

Вважається, що якісний паркет потребує шліфування 1 раз на 15 - 20 років, а підлога з дерев’яного масиву циклюється 1 раз на 10 років. Однак, на терміни впливає ще й технологія лакування, степінь забрудненості і якість попереднього шліфування. На поверхню дерева слід наносити не менше 4 - 5 шарів лаку.

Якщо виконати циклювання правильно, то натуральна дерев'яна підлога отримає друге життя і знову буде виглядати як нова, продовжуючи тішити власника будинку своєю красою.