► Приховання батареї опалення
► Закриття батареї знімною решіткою
► Фарбування батарей під інтер’єр
Багато хто задається питанням, як можна заховати батареї опалення, які не вписуються в інтер'єр квартири або власного будинку. Тут існує багато варіантів, але деякі з них занадто затратні.
Пропонуємо вам дізнатися, чим можна закрити батареї опалення, а також, як це найкраще зробити, які матеріали рекомендується використовувати для таких робіт, і наскільки складно зробити це власними руками. Закрити батареї опалювальної системи в приміщенні можна кількома способами, вибір яких цілком покладається на власника житла. Найпоширенішими способами вважаються:
► використання гіпсокартону або іншого матеріалу для створення короба;
► встановлення на радіатор опалення знімної решітки;
► не закривати, а оформити батареї в інтер'єрі шляхом їх фарбування.
При виборі варіантів слід враховувати і конструктивні особливості розташування радіаторів, а також форму ніш, в яких вони розташовані, і глибину «втоплення» батареї в стіну приміщення. Ще слід враховувати безпосередню функціональність методу закриття батареї, адже вона буде віддавати менше тепла при наявності більшої кількості перешкод між корпусом пристрою і приміщенням.
Приховання батареї опалення
Це рішення застосовується, якщо необхідно закрити стару батарею, так як замінити її немає можливості або необхідності, а також якщо вона візуально неестетична. При цьому передбачається й закриття розводки труб опалення. Способи закриття радіатора опалення розглянемо на прикладі використання такого матеріалу як гіпсокартон, який сьогодні можна купити в будь-якому будівельному магазині. Замість гіпсокартону можна використати будь-який інший матеріал, що має схожі властивості.
Спочатку, після відповідної розмітки, встановлюється первинний прямокутний каркас радіатора (використовується металевий профіль або дерев'яні бруски), який фіксується до підлоги та підвіконня. Якщо немає потреби закривати радіатор коробом, то боковини каркаса до стін не кріпляться. Потім в пази горизонтальних профілів встановлюються CD-профілі, які потрібні для створення передньої стінки. Якщо мова йде про короб для закриття батареї, до крайніх CD-профілів кріпляться бічні профілі, які заходять в пази бічних UD-профілів.
Після того, як каркас буде зібраний, можна приступати до його обшивки гіпсокартоном. Цей процес не має якихось особливостей, для обшивки можна використовувати стіновий або стельовий гіпсокартон. Відповідно до розмірів каркасу проводиться розмітка листа гіпсокартону. Потім, після обрізання, лист кріпиться саморізами на каркас.
На передній стінці короба (або просто на передній площині гіпсокартонної стінки, якщо короба немає), як правило, встановлюється декоративна решітка. Можна й просто виконати перфорування аркуша, але це зменшить теплопередачу та повітрообмін.
Зазначена решітка виконує декоративні функції. Можна підібрати її колір, розмір, фактуру матеріалу за своїм смаком і відповідно до стилю приміщення. Крім цього, наявність решітки сприяє більш ефективному теплообміну та зменшує запилення батареї.
Після кріплення гіпсокартону та решітки на каркас, для завершення процедури проводиться обробка. Але перед цим потрібно пошпаклювати конструкцію та вирівняти всі шви. Отриманий короб або стінку можна пофарбувати (наприклад, під колір приміщення) або обробити ідентичними з приміщенням шпалерами.
Закриття батареї знімною решіткою
Цей спосіб не вимагає яких-небудь додаткових робіт порівняно з вище зазначеним варіантом (адже решітку можна просто купити). При цьому мова йде не про стаціонарну решітку, яка також монтується на каркас і батареї фарбуються під колір стін або шпалер, і таким чином маскуються.
Тут варто вибирати металеву решітку як варіант з максимальною тепловіддачею і конвекцією (рухом повітря). Екран, який повинен закрити батарею, може бути зроблений навіть з дерева, пластику або інших матеріалів.
З негативних моментів даного рішення можна відзначити обмежену кількість варіантів для стилю приміщення, в якому буде встановлюватися решітка на батарею такого типу.
Фарбування батарей під інтер’єр
Дане рішення базується на візуальному ефекті, хоча і вимагає швидше художніх навичок декоратора, ніж матеріальних витрат. Найпростішим варіантом є фарбування радіатора під колір шпалер або оздоблення стін. Можна нанести і складний орнамент, що повторює малюнок на стіні навколо батареї, що візуально замаскує батарею (при належному вмінні, її може бути не видно навіть на фото приміщення).
Негативним моментом при цьому можна вважати те, що такий варіант підійде не для будь-якого приміщення з точки зору дизайну. Але втрата теплообміну при цьому буде мінімальна, а вартість такого способу в більшості випадків є меншою, ніж попередніх.
Як бачите, вибір рішень більш ніж достатній, і кожен може вільно вибирати те, що йому подобається. При цьому потрібно буде затратити мінімум зусиль та матеріалів у випадку самостійного виконання робіт.