► Оздоблення стін і стель в африканському стилі
► Обробка підлоги в африканському стилі
► Меблі в африканському інтер'єрі
► Африканський текстиль
► Декор в африканському стилі
Африканський стиль інтер'єру зазвичай вибирають для своїх будинків люди неординарні, творчі. Цей стиль лаконічний як природа африканських гір, виразний, як квітучі оазиси африканських пустель, контрастний, як візерунки на шкурах африканських звірів. В контексті африканського стилю прийнято згадувати марокканський і єгипетський стилі в інтер'єрі. Однак вони, хоч і зародилися на африканському континенті, з конкретно африканським стилем мають мало спільних рис. Пишна узорчастість та дрібні деталі єгипетських та марокканських інтер'єрів далекі від чисто африканського стилю, де панують великі контрастні форми.
Кольори африканського стилю в інтер'єрі повторюють фарби навколишнього світу - розпечені піски пустель, руду випалену траву саван, насичену зелень екваторіальних джунглів. Цьому стилю властиві всі теплі кольори сонячного спектру, починаючи від червоного і до зеленого. При цьому основними є чисто червоний, оранжевий і жовтий кольори, а також всі жовто-коричневі та червоно-коричневі відтінки. Білий і чорний кольори також часто використовуються в контрастних поєднаннях.
Оздоблення стін і стель в африканському стилі
В обробці стін африканського інтер'єру простежуються два напрямки: однотонні, відносно нейтральні стіни, що служать фоном для виразних, контрастних декоративних елементів, або «самодостатні стіни», що привертають увагу своєю яскравою декоративною обробкою, виконаною у притаманній цьому стилю манері.
Доречна буде грубозерниста фактурна штукатурка, ідеально рівної поверхні стін домагатися не потрібно, африканський стиль інтер'єру припускає примітивність обробки, так що всі недосконалості обробки будуть його тільки підкреслювати. Розфарбовувати стіни рекомендується в теплі тони - насичені або злегка розбавлені, відповідно до обраного дизайну.
Характерною рисою африканського стилю в інтер'єрі є комбіноване фарбування стін, коли в одному приміщенні однотонні стіни межують з поверхнями, покритими настінним розписом із зображенням примітивних африканських орнаментів, стилізованими пейзажами, принтами із забарвленням шкур леопардів, жирафів, зебр. Можна декорувати інтер'єр панелями з імітацією стін африканської хатини. Для кухонь і ванних рекомендується облицювання стін плиткою з традиційними національними орнаментами та імітацією забарвлення шкір рептилій.
Стелі найчастіше однотонні, можуть бути з дерев'яними балками, пофарбованими в чорний або коричневий колір. Цікавим буде оформлення стелі бамбуковими шпалерами.
Обробка підлоги в африканському стилі
Оптимальне рішення для обробки підлоги в інтер'єрі африканського стилю - покриття з імітацією каменю. Це може бути керамічна плитка, лінолеум або ламінат. Ще один прийнятний варіант - грубі підлоги з дерева та бамбука. Також будуть доречні всілякі циновки з рослинних волокон, у вітальні або спальні можна постелити ковролін з рогожі.
Меблі в африканському інтер'єрі
Африканський стиль інтер'єру передбачає застосування виключно натуральних матеріалів, або, в крайньому випадку, їх правдоподібної імітації. Меблі рекомендуються простих геометричних форм, дещо грубуваті та примітивні, виготовлені з темного дерева. Можуть використовуватися елементи грубого кування, розпис та різьблення по дереву. Також широко використовуються плетені меблі з африканського рослинного матеріалу.
При виборі меблів для інтер'єру в африканському стилі слід керуватися принципом: краще менше, але краще. Меблів не повинно бути багато, але вони повинні бути виразними, кожен предмет повинен активно працювати на загальну ідею. Можна взяти відповідні за матеріалом та формою меблі та декорувати їх самостійно. Наприклад, оббити стільці натуральною шкірою або тканиною «під жирафу», «під зебру». Також можна перетворити старий стіл, облицювавши його стільницю мозаїкою з африканським орнаментом та обмотавши ніжки линвою з натуральних волокон. Цікавий ефект можна отримати, якщо обклеїти простий дерев'яний комод шпалерами з принтом, що імітує зміїну або крокодилячу шкіру. Краща оббивка м'яких меблів - натуральна шкіра або тканини, які імітують шкури африканських звірів. Добре впишеться стелаж з грубо оброблених дощок, підвішених до стелі на канатах з рослинних волокон.
Африканський текстиль
Африканський стиль інтер'єру відрізняється яскравістю, яка здебільшого досягається застосуванням інтер'єрного текстилю. Предмети з текстилю в африканському інтер'єрі не просто функціональні, вони несуть декоративне і стилістичне навантаження. Штори, покривала, наволочки виготовляють з натуральних тканин з яскравим, великим африканським орнаментом простих геометричних фігур. Чим грубіший орнамент і незграбніше нанесений малюнок, чим більш кустарним виглядає виріб - тим буде краще. Популярні також декоративні тканинні панно з орнаментами, стилізованими пейзажами або «звіриними» принтами.
Килими обов'язкові, їх забарвлення, як правило, складається з великих контрастних фігур. Також на підлозі вітаються всілякі імітації шкур леопарда, жирафи, зебри.
Декор в африканському стилі
Африканський стиль в інтер'єрі припускає використання великих і помітних аксесуарів. Їх не повинно бути занадто багато, але кожна річ повинна вражати. При оформленні такого інтер'єру є де розгулятися любителю екзотики. Африканські маски, високі, витягнутих форм статуетки, списи, колоритні національні музичні інструменти (барабани, бубни), вироби з слонячих бивнів і черепашачих панцирів, та багато інших атрибутів життя африканських племен будуть дуже доречними. Доповнять африканський інтер'єр плетені абажури світильників, дерев'яні та бамбукові жалюзі, великі пальми та інших тропічні кімнатні рослини.
Посуд краще глиняний, прикрашений простими африканськими орнаментами. Можна привнести екзотики в інтер'єр, самостійно обклеївши вази грубою линвою.
Африканський стиль в інтер'єрі є одночасно лаконічним та підкреслено декоративним. Дуже важливо витримати цей баланс, не перебільшивши з декорацією. При створенні африканського інтер'єру почуття міри знадобиться більше, ніж при роботі з іншими стилями.