Перейти до контенту

Ґрунтовки глибокого проникнення – склад і характеристики


► Вибір ґрунтовки для обробки цементно-піщаними розчинами
► Ґрунтовка глибокого проникнення - призначення та основні властивості
► Особливості застосування ґрунтовок
► Ґрунтовка ceresit CT 16 - основні характеристики
► Ґрунтовка ceresit CT 17 - властивості та особливості
► Кілька слів про ґрунтовку knauf
► Висновок про вибір ґрунтовки

Для чого потрібна ґрунтовка - ми вже розглядали в попередніх публікаціях. Однак важливим залишається питання про те, який вид ґрунтовки купити для тих чи інших типів покриття і яка суміш буде оптимальною для зовнішніх робіт, адже ціни і витрата таких ґрунтовок, як ceresit і knauf істотно відрізняються. Велику популярність в наші дні набула акрилова ґрунтовка, оскільки вона найбільш універсальна і підходить для великої кількості оздоблювальних робіт. З огляду на численні відгуки про продукти ceresit, knauf та ряд інших аналогічних ґрунтовок, а також взявши до уваги технологію виробництва цих продуктів, ми порівняємо їх переваги та особливості застосування.

Коротко нагадаємо, що без застосування ґрунтовки для внутрішніх або зовнішніх робіт подальша обробка такими матеріалами, як штукатурка, плитковий клей і шпаклівка, буде ненадійною і ймовірність відшаровування від поверхні значно підвищується. І хоча ціна ґрунтовки, що входить до загального кошторису матеріалів, в деякій мірі збільшить його розмір, кінцевий результат значно покращиться і довговічність обробки підвищиться. Тому основна мета, з якою використовується будь-яка універсальна ґрунтовка, полягає в досягненні більш надійного зчеплення між двома шарами різних за своєю структурою матеріалів (бетону і шпаклівки, цегли і штукатурки).

Вибір ґрунтовки для обробки цементно-піщаними розчинами

Для того, щоб підготувати поверхню стін з щільного матеріалу, який характеризується низькою абсорбуючою здатністю, під високоякісну обробку, потрібна ґрунтовка глибокого проникнення. Це може бути полімерно-дисперсна суміш ceresit з кварцовим піском або акрилова ґрунтовка knauf, однак в інструкції повинно обов'язково бути зазначено, що даний матеріал призначений саме для міцних поверхонь з низькою абсорбуючою здатністю. В принципі, для зовнішніх робіт в даному випадку оптимальною буде ґрунтовка глибокого проникнення для бетону.

яку купити грунтовку під цементно піщану штукатурку

При виборі будівельних матеріалів для обробки і ремонту необхідно врахувати, що ціна ґрунтовки в цілому буде залежати від бренду виробника, а також від компонентів, що входять до складу суміші та її призначення. Наприклад, акрилова ґрунтовка кнауф для внутрішньої обробки і дисперсна ґрунтовка ceresit глибокого проникнення для зовнішніх робіт будуть в будь-якому випадку відрізнятися одна від одної, як за своїми характеристиками, так і вартістю. При цьому ціна ґрунтовки глибокого проникнення завжди буде на порядок вищою, ніж універсальної суміші аналогічного призначення цього ж виробника.

Ґрунтовка глибокого проникнення - призначення та основні властивості

Як відомо, ґрунтовка глибокого проникнення характеристики якої свідчать про універсальність складу, може використовуватися спільно з оздоблювальними матеріалами різних виробників, однак найвища ефективність буде досягнута тільки у випадку комплексного застосування. Наприклад, ґрунтовка ceresit для зовнішніх робіт буде оптимально поєднуватися з іншими матеріалами цього ж виробника. При цьому витрата суміші буде мінімальною. В даному випадку рекомендується використовувати плитковий клей та шпаклівку ceresit або інший оздоблювальний продукт цієї фірми. Якщо в приміщенні висока вологість і висока ймовірність появи цвілі, тоді слід використати антигрибкову ґрунтовку глибокого проникнення.

Якщо для подальшої обробки матеріалами ceresit або knauf необхідна перевірена і надійна суміш, що має здатність зміцнювати поверхню з сумнівними характеристиками, в будь-якому випадку стане в пригоді ґрунтовка глибокого проникнення одного із зазначених виробників. Залежно від виду обробки, речовина може застосовуватися для внутрішніх стін або фасаду. На думку користувачів мережі Інтернет, для внутрішніх робіт найкраще підходить акрилова ґрунтовка knauf, а для зміцнення фасаду рекомендується застосувати один із продуктів ceresit, які набагато краще себе почувають при негативних температурах.

У більшості випадків акрилова ґрунтовка представляє собою вже готову до використання водну емульсію, з якою не доводиться возитися і розбавляти її, втрачаючи час і ризикуючи порушити пропорцію. З іншого боку ціна готової ґрунтовки завжди трохи вища, ніж сухої суміші. Тому визначитися доведеться самостійно, прислухавшись до порад фахівців, якщо такі є серед знайомих.

Особливості застосування ґрунтовок

Всі ґрунтувальні розчини наносяться на поверхні стін і стель за допомогою таких малярних інструментів, як помазки, щітки і валики. Тому доведеться купити ще й один з перерахованих інструментів, якщо такого немає в наявності. У деяких випадках готовий акриловий продукт можна трохи розбавити водою і наносити в два або три шари. Однак це має бути зазначено в інструкції виробника. Зазвичай для ґрунтування високопористих поверхонь розбавляти ґрунтовку непотрібно, оскільки матеріал буде відмінно вбирати рідину будь-якої консистенції. В середньому час повного висихання нанесеної ґрунтовки ceresit чи іншої марки становить одну годину або трохи більше, проте завжди необхідно робити поправку на температуру назовні або всередині приміщення, а також вологість повітря. Крім того, повільніше буде висихати ґрунтовка на більш щільній поверхні, яка погано вбирає вологу. Якою буде витрата суміші, а також всі інші характеристики - це можна дізнатися з рекомендацій, зазначених на упаковці.

Ґрунтовка ceresit CT 16 - основні характеристики

Популярна в будівництві ґрунтовка ceresit CT 16, що представляє собою водно-дисперсну суміш, застосовується при обробці зовнішніх і внутрішніх стін будівель. Ця рідина наноситься на поверхню будівельних конструкцій тільки під декоративні штукатурки. Використання такого розчину забезпечує належну підготовку підстави для забезпечення надійного зчеплення покриття, внаслідок чого істотно збільшується його довговічність.

Відповідно до рекомендацій виробника, зазначених на тарі для ґрунтовки ceresit CT 16, розчин може використовуватися для попередньої обробки таких поверхонь, як:

бетонні конструкції;
► цементно-піщані, вапняні та гіпсові штукатурки;
► різні лакофарбові покриття;
гіпсокартонні, ДСП та ДВП плити;
► захисний базовий шар при обробці зовнішніх теплоізоляційних систем ceresit.

Увага! Важливою властивістю ґрунтовок, які призначені під декоративні штукатурки, є наявність у їх складі кварцового дрібнозернистого піску, який забезпечує після обробки структурну шорсткість. Це необхідно для покращення зчеплення декоративного покриття з основою.

ґрунтовка церезіт ст16 характеристики Ґрунтовка ceresit CT 16 виготовляється білого кольору, але при необхідності їй можна надати необхідний відтінок, що відповідає кольору поверхні. При цьому можна скористатися картою кольорів, яку надає компанія-виробник. За зовнішнім виглядом ця суміш нагадує собою рідку сметану з однорідною консистенцією. Структура продукту CT 16 представляє собою водну дисперсію акрилових полімерів з мінеральними та пігментними наповнювачами. Обробка поверхонь цією ґрунтовкою допускається при температурі від +5 до +30 градусів, а час повного висихання нанесеного шару становить від 1 до 3 годин. Витрата ґрунтовки ceresit CT 16 при зовнішніх і внутрішніх роботах може значно змінюватись, залежно від абсорбції поверхні. В середньому вона становить від 0,2 до 0,5 літра на квадратний метр поверхні.

За твердженнями розробників ґрунтовки ceresit CT 16 даний продукт передбачає мінімальну витрату при використанні його для різних поверхонь з різними фізичними властивостями. І якщо вам необхідно купити універсальну ґрунтовку - цей продукт буде одним з кращих варіантів вибору. Для того, щоб переконатися в якості та універсальних властивостях цієї ґрунтовки, можна прочитати інструкцію виробника про призначення даного продукту.

Ґрунтовка ceresit CT 17 - властивості та особливості

Якщо вірити опису на упаковці, ґрунтовка ceresit СТ 17 є універсальним розчином, який можна сміливо використовувати для нанесення на різні по своїй фактурі та фізичних характеристиках основи. Особливо вражає низька витрата і сфера застосування, зазначені в інструкції на поверхні відер з цією рідиною. Отже, даний розчин виготовляється для обробки:

ґрунтовка церезіт ст17 властивості► пористих стін з метою зменшення їх вологості безпосередньо перед укладанням на поверхню кам'яної або керамічної плитки;
► просочення зовнішніх і внутрішніх стін та перекриттів перед нанесенням штукатурки або шпаклівки;
► перед фарбуванням стель і стін приміщень, а також перед укладанням на їх поверхню теплоізоляційних матеріалів;
► деревостружкових та гіпсокартонних плит перед їх обробкою;
гіпсових штукатурок та пінобетону перед нанесенням декоративних матеріалів.

Іншими словами, ґрунтовку ceresit СТ 17 рекомендується застосовувати для нанесення на такі поверхні, як:

- цегла і бетон;
- гіпсокартон, ДВП і ДСП;
- пінополістирол та пінопласт;
- водоемульсійні та акрилові фарби.

Робоча температура, при якій рекомендується наносити цю ґрунтовку на поверхню стін та перекриттів, щоб забезпечити мінімальну витрату, така ж, як і для ґрунтовки CT 16, однак час схоплювання нанесеного шару CT 17 трохи більший і може сягати 4 - 6 годин. В середньому витрата розчину складає 0,1 - 0,25 літра на квадратний метр, однак багато що залежить від властивостей поверхні. Слід також підкреслити, що в складі суміші ceresit CT 17 немає розчинників. Тому з метою підвищення екологічної безпеки рекомендується купити саме цю ґрунтовку для житлових приміщень.

Кілька слів про ґрунтовку knauf

Для того, щоб купити ту чи іншу ґрунтовку для стін, навіть якщо обидві вони від одного виробника, необхідно обов'язково прочитати інструкцію та рекомендації на її упаковці. Незважаючи на високу якість, яка характерна для всіх сумішей та продуктів knauf, вони значно відрізняються між собою властивостями і призначенням. Для прикладу розглянемо популярний в будівельних колах продукт Knauf Tiefengrund, який сьогодні можна купити в будь-якому будівельному магазині.

характеристики ґрунтовки кнауф бетоконтакт  Ця ґрунтовка представляє собою полімерну емульсію білого відтінку, яка не містить у своєму складі розчинників і висихає протягом двох годин. Залежно від абсорбуючих властивостей поверхні стін та перекриттів, витрата цього розчину може змінюватися в межах від 70 до 100 грам на квадратний метр площі. Наносити ґрунтовку Knauf Tiefengrund необхідно при температурі навколишнього середовища від +2 до +25 градусів, а максимальний термін зберігання цього продукту при дотриманні рекомендацій виробника складає 1 рік від дати виготовлення, яка завжди вказана на упаковці. Якщо купити цю ґрунтовку завчасно, необхідно врахувати її відносно короткий термін придатності.

Відмінна проникаюча здатність продукту Knauf Tiefengrund дозволяє віднести його до розряду ґрунтовок глибокого проникнення. Ця суміш відмінно підходить для заливних підлог, гіпсових штукатурок, цегляних та блокових стін, гіпсокартонних конструкцій та інших пористих матеріалів, що мають високу гігроскопічність. Ця марка ґрунтовки буде хорошим вибором для наклеювання шпалер і фарбування стін, так як вона надійно скріплює поверхні стін та стель. Також слід зазначити, що ця ґрунтовка вважається гіпоалергенним продуктом, оскільки не містить шкідливих речовин, що викликають подразнення.

Висновок про вибір ґрунтовки

По суті, не так важлива марка продукту, як його правильне використання. Це знають всі будівельники. Однак перевага все ж віддається продуктам розглянутих вище брендів, оскільки якість і технологія їх виробництва вже перевірені на практиці протягом десятиліть. Купити водно-дисперсну суміш knauf чи ґрунтовку ceresit - це буде залежати від подальших робіт та багатьох інших факторів, оптимально оцінити які зможе тільки майстер, що безпосередньо відповідає за обробку.

Навряд чи незначна економія грошей за рахунок зниження витрати ґрунтовки виправдає себе, якщо термін експлуатації обробки буде в кілька разів меншим. Це особливо актуально, якщо мова йде про зовнішні роботи з оздоблення фасаду, адже він схильний до впливу несприятливих атмосферних факторів. Тому купити найкращий продукт зможе тільки досвідчений майстер, у якого є достатній стаж виконання ремонтно-оздоблювальних робіт.